Пасочки Тетяна Коваленко, жителька села Берлоги Новицької ОТГ Калуського району, цими днями випікає дуже активно, адже замовлень гора. Всі, хто є її клієнтами, бажають на Великодні свята ласувати смачною випічкою молодої кулінарки. Особливо задоволеними будуть діти, бо, крім традиційної круглої пасочки, кондитерка виготовляє смачні пряники, безе та інші солодощі.
За бабусиним рецептом
“Випікання пасок у нашій сім’ї завжди було дуже особливим процесом, – каже Таня. – Рецепт передається з покоління в покоління у нашій родині. Колись бабуся пекла паски, згодом їх почала пекти мама, а тепер і я. Щоправда, бабуся перед Великоднем розпалювала піч і лише там випікала паски та всяку здобу».
Рецепт паски від бабусі в Тетяни такий: тісто замішується в три етапи, у нього слід додати багато яєчних жовтків, молока (обов’язково домашнього, а не магазинного), вершкового масла, сметани і родзинок. Тетяна часто експериментує і додає щось своє до паски. Наприклад, в’ялену журавлину і вишню – щоб отримати присмак кислинки. Також, буває, додає цедру апельсина, лимона і лайма – це не тільки смачно, але й надзвичайно ароматно. У глазурі для покриття пасочки не використовує сирий яєчний білок, це продовжує її термін зберігання, паска при цьому не кришиться при нарізанні і має ніжну текстуру.
Майстрині лише 26 років, і вона дійсно фанат своєї справи. Про таких, як вона, кажуть: руки ростуть, звідки треба. За освітою молода жінка вихователька та вчителька початкових класів, але за спеціальністю не працювала жодного дня. Випічкою захопилася, будучи в декреті.
«Не скажу, що мала дуже багато вільного часу у декретній відпустці. Тоді я була на п’ятому курсі, на денній формі навчання, та й шестимісячний малюк вимагав чимало уваги, – розповідає кондитерка. – Але все вирішив випадок. Побачила на просторах інтернету торт (тоді на зміну мастичним тортам тільки почали з’являтися кремові, политі шоколадом і з всякими солодощами у декорі) і вирішила, що мушу спекти такий же чоловікові на день народження».
Спекла та отримала велику кількість компліментів від гостей і друзів. Згодом спекла ще два тортики для своєї сім’ї. А четвертий її торт був на замовлення. Чоловік Руслан допомагав Тетяні від самого початку, а зараз вони увесь час працюють разом. «Я печу, а він складає коржі в торт. Я декорую, а він доставляє клієнтам, – каже Тетяна. – Спекти торт – це половина роботи. Найбільше часу займає його декорування – інколи навіть 4-5 годин безперервної роботи. Ми створили свій власний бренд «TaKo».
Обожнює дарувати емоції
Останніми роками випічка стала стилем життя сім’ї Коваленків. Замовлень стає дедалі більше, і молоді кондитери завжди наполегливо вчаться новому, дивують клієнтів неперевершеним смаком та виглядом своїх кулінарних шедеврів. Таня почала відвідувати більше майстеркласів, платних та безкоштовних вебінарів і марафонів. Окрема її любов – книги. “Маю багато кулінарної літератури, – говорить майстриня. – А в кондитерів вони такі «апетитні» та кольорові, що хочеться їх роздивлятися і перечитувати годинами”.
В асортименті Коваленків різноманітні тортики: і класичний “Наполеон”, і тортик під назвою «Не для всіх» з сиром «Dor Bly», горіхові, ягідні і шоколадні, з чізкейками всередині чи без них. Всі вони дуже смачні, і кожен швидко знаходить свого шанувальника, бо виготовлені тільки з якісного шоколаду, натуральних вершків, німецького вершкового сиру і свіжоморожених ягід, які подружжя самостійно заготовляє в сезон.
Також велике місце в їхній кулінарії займає Candy Bar. Асортимент тістечок увесь час збільшується та удосконалюється. У них можна замовити мусові тістечка, тарти, еклери, порційні чізкейки, нарізні тістечка, французькі макаронси чи найрізноманітніші десерти у вазочках.
Крім випічки, кондитерка також виготовляє квіти з пластичного шоколаду. Недавно вона почала займатися темперуванням – процесом нелегким, але цікавим. Темперування – це кристалізація какао-масла. В процесі темперування воно переходить у стабільну форму, що після охолодження надає шоколаду твердість, крихкість і блиск. Далі Тетяна кожну пелюсточку окремо вирізає і надає їй реалістичної форми. Після цього формує бутон. Залежно від кількості пелюсток, а їх має бути не менше, ніж 15, вимальовується згодом сама квіточка.
Шоколадні троянди Таня Коваленко може зробити будь-якого кольору, що робить їх на вигляд ще більш реалістичними і натуральними. Для цього майстриня покриває їх какао-маслом за допомогою спеціального пристрою – аерографа. “Робота з шоколадом – це справжнє мистецтво, – зазначає вона. – Це для мене неймовірний релакс. Обожнюю дарувати емоції людям і заряджаюся від них».
Кондитери-самоучки Коваленки мріють у майбутньому відкрити невеличку затишну кав’ярню, щоб кожен зміг за чашечкою кави або чаю спробувати те, у що вони вкладають так багато своєї любові та праці.
Мар’яна ЛОКАТИР