Зміни до законодавства, що дозволяють брати участь у слідчих діях в Україні прокурорам МКС – позитивний крок, – прокурор Олександр Лукашенко

  • Прийнятий Верховною Радою у першому читанні законопроект №7728 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення співробітництва з Міжнародним кримінальним судом (МКС) при проведенні процесуальних дій на території України, який передбачає погодження генпрокурором переліку осіб з Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду процесуальні дії на території України, дозволити брати участь у слідчих діях в Україні прокурорам Міжнародного кримінального суду, є своєчасним, позитивним та необхідним кроком, пише “Одеський кур’єр”.

    Таку думку висловив прокурор Олександр Лукашенко.

    «На сьогоднішній день прокурор Міжнародного кримінального суду при співробітництві з правоохоронними органами України та Офісом Генерального прокурора здійснює свою діяльність на території України щодо фіксації та розслідування скоєння на території України військових злочинів, злочинів проти людяності та геноциду. Відповідний обсяг та порядок співробітництва з Міжнародним кримінальним судом, у тому числі механізмом проведення окремих процесуальних дій на території України, наразі врегульовано Розділом IX-2 Кримінального процесуального кодексу України. Однак такий механізм проведення процесуальних дій на нашій території потребує удосконалення з урахуванням норм становища та повноважень Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду, передбачених Римським статутом», – наголошує Олександр Лукашенко.

    За його словами, ухвалення цього Закону дозволить проведення процесуальних дій на території України не лише прокурору Міжнародного кримінального суду, а й особам, яким він відповідно до положень Римського статуту делегує повноваження вчиняти такі дії за умови погодження з Генеральним прокурором (виконуючим обов’язки Генерального прокурора).

  • Прокурор Олександр Лукашенко також нагадав, що ЄС закликав Україну терміново ратифікувати Римський статут Міжнародного карного суду.

    Раніше повідомлялося, Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан повідомив, що направив в Україну групу з 42 слідчих, судових експертів та допоміжного персоналу для розслідування військових злочинів та злочинів проти людства.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!