Міністерство освіти внесло зміни до правил реєстрації на Зовнішнє незалежне оцінювання. Відтепер документи на ЗНО подаватимуть у заклади, де навчаються абітурієнти.
«Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році здобувають повну загальну середню освіту та складають ДПА у формі ЗНО, комплект реєстраційних документів подають до закладів освіти, у яких вони навчаються», – повідомляють в Український центр оцінювання якості освіти.
Керівники цих закладів після отримання реєстраційних документів своїх учнів сформують список осіб, які й проходитимуть ДПА у формі ЗНО. Вони надсилають комплекти документів до регіональних центрів. А звідти відповідні сертифікати в індивідуальних конвертах надішлють на адресу закладу, де навчаються абітурієнти, пише 24 канал.
“Випускникам минулих років та особам, які не проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, сертифікати буде надіслано за адресою, зазначеною під час реєстрації”, – зазначили в УЦОЯО.
Окрім того, вилучили норму, за якої при реєстрації на ЗНО можна подати копію свідоцтва про народження замість копії паспорта. Зробили це, бо наразі паспорт громадянина України отримують з 14 років, а не з 16, як було раніше.
Ще однією новацією є те, що особи, які мають складати ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО в поданий період (3–21 травня). Такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА.
Зміни затвердили у Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України затвердило правила прийому до вишів на 2018 рік. Так, абітурієнти зможуть подати 7 заяв на вступ на 4 спеціальності на місця державного та регіонального замовлення.
Читайте також: У школах Івано-Франківська оголосили карантин