Золото, замки і російські рублі: як живе один з найбагатших ромських таборів

  • У селі Підвиноградів на Закарпатті, в 12 кілометрах від кордону з Румунією, розрісся табір, який отримав славу найбагатшого ромського поселення Закарпаття.

    Перші його мешканці пустили тут коріння понад 100 років тому в неупорядкованих хатинах. Але за останні 20 років деяким сім’ям вдалося побудувати палаци і обзавестися атрибутами заможного життя.

    Як живуть роми в Підвиноградові, хто забороняє їм дивитися телевізор, чому дівчатам не можна обирати нареченого, як вирішують конфлікти всередині табору і чи є на Закарпатті справжні барони – в репортажі “Української правди”.

    У селі Підвиноградів Закарпатської області – близько чотирьох з половиною тисяч жителів. Майже 50% з них – роми, які компактно проживають в тій частині селища, яку називають “табором”. У фасадній частині табору, яку важко не помітити з траси, – великі строкаті будинки, схожі на палаци.

    Один з мешканців заможного будинку в Підвиноградові – 59-річний Юрій Фаркош. У нього 10 дітей, 44 онуків і 14 правнуків. Разом з усіма родичами його ромська родина розрослася до ста чоловік.

    Свої статки роми Підвиноградів привозять із Росії, їдуть на роботу в Москву на три місяці. В цілому там проводять шість місяців на рік. За один місяць отримують 900-1000 доларів “чистими” на людину. Так як в підряді бере участь відразу кілька членів родини, заробити можна пристойно.

    Особлива гордість жителів підвиноградівського табору – місцеві дівчата і жінки, які носять розкішні сукні. Тут стверджують: таких нарядів, крім Підвиноградова і сусіднього Королева, не зустрінеш більше ні в одному ромському таборі України.

  • Читайте також: Золоті люстри і зуби: Життя ромських баронів

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!