Раніше ця функція була доступною лише для платних підписників ChatGPT.
Компанія OpenAI відкрила доступ до свого нового генератора зображень. Як повідомив CEO компанії Сем Альтман, генератор працює на основі моделі GPT-4o, для всіх користувачів.
Про це повідомляють на сайті Tech Crunch, передає Суспільне Культура.
Поки що невідомо, скільки зображень можуть створювати користувачі безкоштовного плану, однак минулого тижня Альтман зазначав, що ліміт становитиме три зображення на день. Попит на нову функцію виявився настільки великим, що сервери OpenAI ледве витримували навантаження. Сам Альтман жартома заявив, що через надмірну активність користувачів компанія ледь не “розплавила” свої процесори.
Низка суперечок
Разом із популярністю новий генератор спричинив і низку суперечок. Наприклад, багато користувачів почали створювати зображення у стилі аніме-студії Ghibli, що викликало дискусії щодо авторських прав і використання даних для навчання нейромережі. Крім того, OpenAI зіткнулася з новими ризиками зловживання – генератор вже застосовували для створення підроблених чеків. Представник компанії зазначив, що всі такі зображення містять спеціальні метадані, які вказують на їхнє походження, а OpenAI “вживає заходів” у разі порушень правил.
Крім цього, OpenAI оголосила про залучення $40 мільярдів інвестицій під керівництвом SoftBank, що підняло оцінку компанії до $300 мільярдів. Водночас за офіційними даними, ChatGPT досяг 500 мільйонів щотижневих і 700 мільйонів щомісячних активних користувачів.
Використання особистих данних
Модель машинного навчання, яка лежить в основі ChatGPT та всіх інших великих мовних моделей (LLM), базується на величезній кількості даних з інтернету.
Завдяки цьому програма ідеально генерує нові рядки текстів, не повторюючи дослівно оригінальні дані, які вона проковтнула. Однак раніше вже було встановлено, що інструменти зі штучним інтелектом можуть загрожувати безпеці інтелектуальної власності. Наприклад, генератори зображень можуть створювати картинки зі своїх навчальних даних включно з творами, захищеними авторським правом.
Нове дослідження Google показує, що ChatGPT теж схильний до такої практики. Команда вилучила частину навчальних даних та встановила, що деякі з них містять ідентифікаційну інформацію реальних людей: імена, адреси електронної пошти та номери телефонів тощо.
Нагадаємо, у Франківську за допомогою ШІ виявляють туберкульоз