Чекайте потепління: стало відомо, коли на Прикарпатті настане весна

Вже завтра перший день весни, а погода, на жаль, не поспішає потішити Івано-Франківщину довгоочікуваним теплом: вночі – морози, а протягом дня синоптики обіцяють сніг.  Спершу дивувала аномально тепла зима, однак сьогодні все більше чекаємо приходу весни.

Сильний холод та вітер, на щастя, не затримаються надовго. Про те, коли варто чекати весни на Прикарпатті, “Галицькому кореспонденту” розповіла начальниця відділу гідрометзабезпечення Івано-Франківського центру з гідрометеорології (ЦГМ) Тетяна Атаманюк:

“Сильні морози спадуть після третього березня. Маю на увазі, що буде хоча б -10 вночі, вдень температура буде близько нуля і вище. А поки що, до третього березня, температура сягатиме 17-19, місцями 20 градусів нижче нуля, у високогір’ї – до 22.

Якщо ж говорити про потепління, то невідворотні весняні процеси почнуться з 15 березня і, не зважаючи на можливі нічні заморозки, стане тепліше”, – розповідає Тетяна Атаманюк.

Вона пояснює, що тепло залежить від активності сонця. Ми мали можливість спостерігати, що навіть коли на термометрі -7, з дахів капає і тане сніг. Причиною цьому є сонце, що піднімається вище і прогріває земну поверхню. Тому разом із променями сонця франківці вже зовсім скоро дочекаються весни.

“Сонце у цьому процесі  – це найбільша складова”, – пояснює Тетяна Атаманюк.

Сонця та весняного тепла бажає “Галицький Кореспондент”!

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!