ДПА скасували: стало відомо, як франківські учні закінчать навчальний рік

В Україні через карантин скасували державну підсумкову атестацію (ДПА), яку учні загальноосвітніх шкіл проходили у 4 та 9 класах.

Заступниця директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула розповіла “Галицькому кореспонденту”, що чекатиме на учнів четвертого та дев’ятого класів у зв’язку з таким нововведенням.

“Згідно з наказом Міністерства освіти і науки, ДПА для цих класів скасовано. Учні четвертого класу просто продовжать навчання. А учні дев’ятих класів, які захочуть поступити до навчальних закладів 1-2 рівня акредитації, зможуть це зробити на підставі свідоцтва про базову загальну середню освіту. Мова йде про профтехучилища, коледжі, технікуми та інші подібні заклади”, – сказала Наталія Микула.

За її словами, свідоцтво про базову загальну середню освіту видиватиметься на підставі оцінок за два семестри 9-го класу, з яких виведуть річну оцінку.

“Дитина після 9 класу отримає таке свідоцтво, і вже на підставі цього документу вона зможе поступити у відповідний навчальний заклад. Жодних екзаменів не буде. Оцінка за перший семестр вже виставлена, а за результатами дистанційного навчання діти отримають оцінку за другий семестр. Потім виведуть річну. А оцінки за ДПА просто не буде”, – пояснила Наталія Микула.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки планує провести Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у цьому році попри обмежувальні заходи на тлі поширення коронавірусної інфекції. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!