Франківський журналіст дивується, чому вентканал, який не працює, чистити планують через кілька місяців

Франківський журналіст Володимир Гарматюк поскаржився на дивну роботу балансоутримувача його будинку – МІУК.

Наводимо його допис у повному обсязі.

“Сьогодні перевірили вентканал у мене. Висновок – не працює. Чистити, сказали, будуть після опалювального сезону у квітні.

Дзвоню в МІУК, питаю, коли востаннє чистили. Відповідь: перевіряємо кожного року. Якщо треба, чистимо. Питаю, чи можна підпис мій побачити? Бо сьогодні я підписав після перевірки, що чоловік був, що не працює. Відповідь: вашого підпису не обов’язково треба. Директор підрядника підписує акти і ставить печатку. І несе кримінальну відповідальність.

– Питаю: чи є причиною для рішення “почистити” висновок перевірки “не працює”?

– Так.

– Отже, ви стверджуєте, що в минулому році перевіряли, працювало. А сьогодні факт перевірки показав, що не працює. Може ви не ходили?

– Ходили.

– А може, ви людей не допустили минулого року, може, цегла впала в канал, може, павутиною затягнуло”… А може, якби не трагедія, ніхто б і не рушився…”

Як повідомив інженер МІУК, перевірка витяжок у квартирі – один із елементів перевірки.

На думку Гарматюка, можливо, якимось чином ті перевірки вони й роблять, але саме перевірок вентиляційних каналів у його квартирі не було вже багато років. «Відколи ліквідували ЖЕО, жодного разу не бачив у себе представника для перевірки справності вентиляції. І повідомлень також. Справно ходить лише контролер газу, який залишає повідомлення з проханням передати показник, якщо не застане дома. А ці лише рахунки приносять» – каже журналіст.

Він додає, що інформацію про показник на газовому лічильнику він підписує на папері контролерові. Відповідно, мав би підписати і факт перевірки вентиляції. Але цього нема.

Читайте також: Руслан Марцінків закликав франківців перевірити димвентканали

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!