На Івано-Франківщині за три місяці виявили 2 тисячі «витоків» газу

 • На Прикарпатті з березня по червень 2024 року фахівці Івано-Франківської філії «Газмережі» обстежили системи газопостачання у 483 багатоповерхівках і виявили 1905 витоків газу.

  Загалом цього року спеціалісти перевірять мережі у 1709 будинках, переважно старий житловий фонд, пише Галка.

  «Задля безпеки споживачів та запобіганню надзвичайним ситуаціям, наші фахівці перевіряють мережі на можливі витоки газу, а несправності усувають. Адже часто люди навіть не підозрюють про витоки. А це пряма небезпека для їх здоров’я та життя», – говорить начальник відділу технічного обслуговування Івано-Франківської філії «Газмережі» Богдан Дубницький.

  Періодичність проведення планового технічного обслуговування мереж у будинку залежить від строку їх експлуатації. Якщо загальнобудинкова система газопостачання багатоповерхівки використовуються менш як 25 років, їх потрібно обслуговувати один раз на 5 років. Якщо 25 років і більше – раз на 3 роки. Відповідно, платіжка за ТО буде надходити один раз на 3 або 5 років.

  Нагадаємо, за належний стан внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків відповідають ОСББ або керівна компанія. Однак, протягом останніх років питання їх обслуговування не було належним чином врегульовано.

  Проте, наприкінці 2023 року Міністерством енергетики України затверджено «Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків». Ним встановлено обов’язкове проведення ТО внутрішньобудинкових систем газопостачання та регламентовано процедуру його проведення від укладання договору до строків і переліку робіт. Споживач може обрати будь-яку організацію для проведення ТО, яка має дозвіл на виконання відповідних робіт.

 • Якщо цього не зробити – то роботи проводитиме Оператор ГРМ, на Прикарпатті  – це Івано-Франківська філія «Газмережі».

  До теми: В Україні запрацювала нова свердловина газу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!