“Ганьба!”: У Франківську протестувальники зустрілись з Гончаруком

Сьогодні, 10 вересня, протестувальники з Делятина із Делятина Надвірнянського району та Вижнього Березова, Середнього Березова, Баня-Березова, Чорних Ослав та Білих Ослав Косівського району приїхали до Івано-Франківська з вимогою ремонту ділянки дороги Делятин-Яблунів.

Вранці водії автобусного маршруту Делятин-Яблунів та прості мешканці кількох сіл зібралися на акцію протесту під стінами Івано-Франківської ОДА. Як пояснив координатор акції протесту фронтовий капелан Микола Мединський, голова ОДА Олег Гончарук обіцяв їм виділити кошти на ремонт цієї ділянки дороги – але тепер чиновники кажуть, що грошей далі нема, і відмовляються ремонтувати дорогу.

Учасники акції принесли металеву бочку під стіни облдержадміністрації та почали бити по ній палицею, згадуючи часи Майдану і обіцяючи новий протест.

Не дочекавшись Олега Гончарука у залі засідань, протестувальники знову вирушили у кабінет Марії Савки. Наразі людей – більше сотні. Згодом очільник ОДА таки прийшов у кабінет, де його вже чекали люди з криками “Ганьба” та “Брехун”. Чиновника буквально “притисли” і змусили відповідати на питання, коли ж буде дорога.

“На даний момент на дорогу було передбачено 40 мільйонів, ще 20 додали за протоколом”, – почав пояснювати Олег Гончарук.

Координатор акції протесту, фронтовий капелан Микола Мединський, перебив його та почав зачитувати протокол зустрічі, на якій і йшлося про виділення коштів. Наголошуючи на тому, що Гончарук відмовляється від своїх слів, капелан оголосив про страйк. Він просить приїжджати сюди усіх жителів області, які скаржаться на поганий стан доріг.

“Машинами, автобусами, хто чим може приїжджаємо сюди. Спитаємо за правду. Просимо також підтримки ветеранів АТО, “Національного Корпусу”, “Правого Сектору”. Збираємося під обласною адміністрацією. Беріть колеса, бочки, намети і починаємо новий Майдан!”, – кричить Мединський.

Протестувальники вимагають в Гончарука знайти 20 мільйонів гривень за півтори години – до 16:00. На це він сказав, що наразі є призначення на середній ремонт на 100 мільйонів гривень.

“Я готовий написати розпорядження на ці 20 мільйонів, але грошей нема. Вам пропонували, як можна вийти з цієї ситуації, але ви не хочете”, – каже Гончарук активістам.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!