Гройсман домігся зниження ціни на «блакитне паливо», пригрозивши керівнику «Нафтогазу»

1 травня ціна на газ буде знижено на 300 гривень за тисячу кубів. Це стало можливим завдяки принциповій позиції Прем’єр-міністра

України Володимира Гройсмана. Минулого тижня під час засідання Кабінету міністрів він висловив стурбованість нахабством державної компанії НАК «Нафтогаз України», яка «спілкується» зі своїм акціонером – українським народом – мовою шантажу та прагне усіма можливими методами збільшити вартість газу.

Гройсман дорікнув компанії, що вона нечесно використовує своє монопольне положення: «Коли вони як монополісти починають використовувати своє ексклюзивне становище і крутити цим питанням, враховуючи лише свої комерційні інтереси, то це ненормально».

Адже ще 3 квітня 2019 року Уряд прийняв Постанову №293, якою зобов’язав «Нафтогаз» продавати газ населенню дешевше. Головним аргументом було те, що якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше. Тоді Прем’єр заявив про можливу відставку голови «Нафтогазу» Андрія Коболєва.

«До 24 квітня «Нафтогаз» має повідомити всім українцям, що ціна газу з 1 травня буде нижчою за 8,55 гривень/куб. м. Мені набридло, як і мільйонам українців, коли приватні інтереси менеджменту компанії ставляться вище за національні інтереси всіх українців. Рішення Уряду мають виконуватися. Якщо цього не станеться, я ініціюю відставку глави правління «Нафтогазу» і прохатиму Уряд підтримати мою пропозицію», – зазначив Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України.

Урешті-решт, в понеділок 22 квітня «Нафтогаз» прийняв рішення про зменшення ціни на газ. Так, за дорученням Кабінету Міністрів НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками Уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. кубометрів (кінцева роздрібна ціна).

«Сьогодні є дуже добра новина. Я поставив жорстку умову монополісту «Нафтогазу» знизити ціну на газ. Урешті-решт вони сьогодні ухвалили рішення, що ідуть на зменшення цін на газ. Поки що у травні – мінус 300 грн. Ринки падають, я думаю, ця динаміка продовжиться. Це добра новина. Я радий, що у них запанував здоровий глузд», – сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Згідно з урядовим рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, «Нафтогаз» зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати. Якщо ціна для промисловості зростає, «Нафтогаз» має продавати газ для населення за ціною, встановленою Урядом України.

За словами керівника Уряду, кон’юнктура на ринку газу в Україні і в світі демонструє зниження ціни. Тож, якщо промисловість купує газ дешевше-населення не може платити більше.

Також, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що Україна має позбутися будь-якої залежності від іноземних ринків, збільшуючи власний видобуток газу.

«Це другий раз, коли я поставив жорстку вимогу перед «Нафтогазом» щодо зниження ціни на газ. Третього разу не буде. Тому нехай працюють на країну і збільшують видобуток українського газу, хай шукають дешевший газ по всьому світу, щоб українці отримали його дешевшим», – зауважив Гройсман.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!