Івано-Франківська облрада таки визнає добровольців АТО

Сьогодні, 14 березня, відбувається засідання президії Івано-Франківської обласної ради.

Відповідний проект рішення розглядався на президії та буде винесений на сесію обласної ради.

Так, облрада планує визнати осіб, з числа жителів Івано-Франківської області, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності на сході Української держави, але в подальшому не увійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів – бійцями-добровольцями, що брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України (бійцями-добровольцями АТО).

Встановлення осіб бійцями-добровольцями АТО буде здійснюватися спеціальною комісією при обласній раді та обласній державній адміністрації.

Бійцям-добровольцям видадуть відповідні посвідчення.

Голова облради Олександр Сич повідомив, що з цього приводу було багато дискусій.

“Ми від облради наполягали на тому, що хоча учасники УПА були не визнані законодавством, але облрада визнала за ними статус і допомагала їм чим могла. Так само сьогодні: люди, які добровільно пішли на фронт не підпадають під дію чинного законодавства, але облрада надає їм статус і по можливості буде надавати їм допомогу”, – наголосив він.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!