• Равликова ферма: Кабмін відзначив прикарпатця за оригінальну ідею

  • Прикарпатець Іван Паламарчук удостоївся урядової премії за ініціативу створення равликової ферми та розвиток туристичного бізнесу.

    Директор ТОВ «Каньйон Груп» Іван Паламарчук удостоївся урядової премії. Відзнаку прикарпатець отримав за ініціативу створення равликової ферми в селі Копачинці Городенківського району та розвиток туристичного бізнесу в Дністровському каньйоні.

    Нині равликова ферма на березі Дністра доволі відома. Подивитися на дивовижу часто навідуються туристи, що сплавляються річкою. На екскурсії їдуть дорослі та малі. Адже для сільськогосподарського краю то й справді несподівано.

    Разом із директором Дністровського ландшафтного парку Михайлом Ковтуном Іван Паламарчук розробив маршрут «Стежка равлика». Його до своїх пропозицій включають туристичні фірми. Дістатися можна з боку Дністра через ліс або ж автобусами — через Городенку. Скуштувати делікатесів охочих є чимало. Є спеціальна технологія приготування равликів. Утім, на фермі всіляко експериментують, щоб зацікавити туристів.

    Розпочали нову справу в Копачинцях два роки тому. Селяни спочатку насторожено сприймали дивину, боялися, щоб равлики не розповзлися городами. Тепер звиклися, бо такої загрози немає.

    «Разом із друзями гадали, чим би то зайнятися. Бо виїжджати на заробітки — не вихід для розвитку країни. Створили підприємство «Каньйон Груп», шість засновників. Зацікавилися равликами. Їздили, придивлялися. Спробували. Узяли в оренду землю, тепер на 10 сотках пасуться наші слимачки», — розповідає Іван Паламарчук.

    Стартовий капітал для розвитку бізнесу молоді люди заробляли за кордоном. А далі подавалися на різноманітні конкурси проектів. Так залучили додаткові кошти. У придбаній на околиці села недобудованій хаті облаштували повний цикл вирощування маточного поголів’я равликів. Є надворі теплиця для молодняка. Саме пасовище обгороджено та пристосовано так, щоб молюски не розповзалися. Є полив — як для парникових сільгоспкультур. На території для зеленої маси — підкорму молюсків — засіяна трава перко. Слимачки вдень ховаються під дерев’яними щитами, а пасуться темної пори.

    Підприємство має збут продукції, адже делікатеси з равликів під брендом «Покутський равлик» популярні в ресторанному бізнесі. Але контрагенти не завжди надійні. Тож молоді підприємці шукають виходу на зарубіжні ринки, де можна і продати дорожче.

  • ТОВ «Каньйон Груп» — не тільки равликова ферма. Разом з однодумцями облаштовують на березі Дністра «Хату рибака». А ще — дбають про довкілля. Бо туристів треба вести чистими стежками. Саме запланували «велике прибирання». На таку акцію традиційно зголошується чимало активістів.

    Копачинці знамениті ще й тим, що тут проводяться змагання з петанку — різновиду спорту з метання порожнистих металевих кульок у ціль — дерев’яні кулі. Заснував його той самий Іван Паламарчук. Цьогоріч буде вже четвертий турнір, і він має статус усеукраїнського. 3—4 серпня на березі Дністра розгорнуться цілі баталії з метання маленького м’ячика.

    Очільниця села Копачинці Марія Кость підсумовує, що для віддаленого від райцентру на 25 км села створення нових робочих місць — дуже похвальна справа. Приклад із підприємців беруть інші. Тут колись був потужний тваринницький колгосп. Тепер ось — равлики. Неспіврозмірно наче. Та головне, щоб бізнес давав прибуток і цікавив молодь.

    Премія Кабінету Міністрів щорічно присуджується за особливі досягнення та сприяє активізації участі молоді в суспільно-політичному житті. Відзначають у багатьох напрямах, зокрема, за впровадження творчих та новітніх ідей у створенні та веденні бізнесу і створення нових робочих місць.

    Кабмін відзначив прикарпатця за впровадження новітніх ідей

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Я почувалася винною перед дітьми, хоч вони жодного разу мені не дорікнули.

    Часто, коли мені доводиться їхати до Вови, я думаю, що я погана мама. Бо ж залишаю дітей та їду в місця, з яких завжди є ризик не повернутися.  Жовтень 2022 Як же я ненавиджу все, що пов’язане з московією. Знайшла свій шкільний зошит із записами перших віршів. Російською. Спалила. Кілька книг, теж російською, віддала в

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Вербо яра, відчинися…

                Якщо ви хоча би раз були у нашому Івано-Франківському драмтеатрі, то можете сміливо сказати, що знаєте цього митця, бо ж бачили його роботи. Маю на увазі керамічний рельєф усередині, повз який не можна просто пройти і забути. До речі, якщо уважно придивитися до плитки з трьома гуцулами, які сидять і грають на сопілках, то

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного