“Маємо підозру, що там хочуть збудувати четвертий поверх”, – Ідак про реставрацію пам’ятки на площі Ринок

Сьогодні, 28 січня, в Івано-Франківську відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності.

На порядку денному йшлося про регенерацію будинку на площі Ринок, 5.

Нагадаємо, що у Франківську пам’ятку архітектури на площі Ринок, 5 надумали відновити. Щоправда, спершу її повністю розібрали. Відновлений будинок не повинен відрізнятися від оригіналу.

“Станом на сьогодні ми написали листа в необхідну структуру про припинення будівництва. Ми маємо підозру, що замовник хоче будувати четвертий поверх. Після нашого звернення, нам одразу передзвонив замовник, і сказав, що там не буде чотири поверхи”, – каже начальник відділу охорони культурної спадщини Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради Володимир Ідак.

Додає, що будуть надалі наполягати на тому, щоб місту показали план, за яким буде будуватися будинок.

Раніше Івано-Франківська місцева прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом знищення пам’ятки архітектури в Івано-Франківську. «Галицькому кореспонденту» з власних джерел стало відомо, що мова йде про пам’ятку архітектури за адресою площа Ринок, 5.

Довідково: Будинок на площі Ринок, 5 спорудили у 1870 році, за часів Австро-Угорської імперії. Він відомий тим, що 27 квітня 1904 року тут народився радник кількох американських президентів, голова Федеральної резервної системи США у 1970–1978 роках Артур Бернс, якого називають одним із найвпливовіших фінансистів світу.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!