Між Домініканою і Білоруссю. Україна дотягнулася в рейтингу рівня життя до країн середньої ланки

Україна поліпшила показники в рейтингу рівня життя і увійшла до групи країн з розвитком вище середнього. Про це свідчать результати дослідження “Індекс соціального розвитку-2017”, яке щорічно проводить американська неурядова організація Social Progress Imperative, повідомляє “ASN”.

Так у 2016 році зі 100 балів наша країна набрала 66,43 бала, посівши перше місце серед країн з розвитком нижче середнього. У 2017 році експерти оцінили рівень життя в Україні вже в 68,35 бали.

Однак варто зазначити, що багато інших країн за останній рік досягли більш високих результатів. Оскільки рік тому Україна в рейтингу була 63-ю з 133 країн, а цього року – 64-ю зі 128.

Як не дивно, але найвищим балом – 98,47 експерти оцінили в нашій країні таку категорію, як харчування і базове медичне обслуговування, а також – доступ до базової освіти, за який Україна отримала 97,52 бала. А ось толерантність і якість навколишнього середовища потягнули нашу країну вниз, набравши всього 40,52 і 50,37 бали відповідно.

Рівень забезпечення основними потребами людини в Україні оцінили майже у 80 балів, основи добробуту – в 68,62 бала, а можливості жителів, які включають особисту свободу і права, – в 56,53.

На одну позицію від України в рейтингу відстає Білорусь, займаючи 65-те місце. На 67-му місці – Росія. На 11 пунктів випередила Україну Грузія, зайнявши 53-тє місце в рейтингу.

А ось очолили рейтинг Данія і Фінляндія. Рівень життя в цих країнах експерти оцінили в 90,57 і 90,53 бали відповідно. Більше 90 балів набрали також Ісландія, Норвегія, Швейцарія, а в 14 кращих увійшли Канада, Нідерланди, Швеція, Австралія, Нова Зеландія, Ірландія, Велика Британія, Німеччина і Австрія.

Водночас найгірші показники за рівнем життя виявилися переважно в африканських країнах, таких як Гвінея, Нігерія, Ангола, Чад і, Центральна африканська республіка. У сімку гірших потрапили також Ємен і Афганістан, які набрали 43,46 і 35,66 бала відповідно.

Як писав “Галицький кореспондент”, Токіо другий рік поспіль визнано найкращим містом для життя. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!