Мобілізація, “п’ята колона” та вибори: відомі франківці про воєнний стан

Вчора, 25 листопада, в Азовському морі прикордонні катери ФСБ Російської Федерації відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил України.

Ця ситуація стала причиною ввести в Україні воєнний стан. Таке рішення вже підтримав Президент України Петро Порошенко. Пропозицію щодо введення воєнного стану має також розглянути Верховна Рада. Екстрене засідання парламенту з цього питання відбудеться вже сьогодні, 26 листопада, об 16:00.

Ситуація одразу ж почала обговорюватися у соцмережах, свої думки висловили зокрема відомі українці. “Галицький кореспондент” поцікавився у відомих франківців, як вони сприйняли цю новину.

Франківський активіст Михайло Бойчук (відомий як Хімік) розповів, що вчора були збори біля Івано-Франківської облдержадміністрації. За його словами, до ОДА прийшли ті люди, які мали б прийти.

“Ми всі разом слухали новини, обговорювали ситуацію та прийняли рішення, що будемо діяти у межах чинного законодавства і проти України нічого робити не будемо”, – зазначає Бойчук та наголошує, що сьогодні знову проведуть збори.

Готуються до зборів і в Міській асоціації учасників АТО, однак з іншою метою – зібрати військових у резерві. Чи зачепить ситуація пересічних жителів наразі казати рано.

“Перш за все, ми проводимо збори, в тому числі з губернатором та його заступниками, членами правління. У будь-якому випадку ми поки що робимо збори по готовності мобілізації наших бійців, які є в асоціації. Про цивільне населення чи інших людей ми говорити поки не можемо. Піднімаємо людей всіх хто в 1-2 черзі, у резерві”, – розповів Василь Андріїв.

Сергій Адамович, координатор ГО “Поступовий гурт франківців” переконаний, що вводити воєнний стан потрібно було раніше, а чи скористається ситуацією влада – відкрите питання:

“Введення військового стану мало відбутися після початку агресії, у лютому 2014 року. З усіма наступними кроками: розірванням дипломатичних відносин, уникненням роботи російського бізнесу на території України, боротьбою з “п’ятою колоною”. Це виглядає вже запізнілим рішенням, хоча після вчорашніх дій є закономірним. А ось чи буде воно використане владою, аби відтермінувати президентські вибори – наперед передбачити не можна” – зазначає Сергій Адамович.

Доброволець АТО, депутат Івано-Франківської міської ради Андріан Волгін від маніпулювання війною і просто втомився. До воєнного стану ставиться спокійно, але теж задає собі питання, чому цього не зробили раніше.

“У мене дві відповіді. Я можу мовчати і підтримувати, але мені цікаво, чому коли мої побратими були під Ілловайськом, то вся Україна святкувала День Незалежності і не ввели воєнний стан, чому під час Дебальцево не ввели. За п’ять років я побачив справжніх людей, які турбувалися. Зараз щовечора всі кабаки забиті, у центрі міста ціле літо стояли сцени – були пісні і танці, а зараз всі раптово стурбувалися”, – дивується депутат.

Волгін впевнений, що нічого у ставленні людей до війни не зміниться.

“Якщо всі кричать “пряма агресія”, що було до цього? Не пряма? Ми п’ятий рік живемо  подвійними стандартами. На телебаченні, у міській раді згадуємо атовців, руку на серце кладемо, а потім йде дерибан. Мене так дістало постійне маніпулювання війною. Якщо введуть воєнний стан  – хочу побачити черги у військкоматі з тих осіб, які постійно розпалювали ненависть до всього!”, – наголошує Андріан Волгін.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!