«Ми не у школі»: у Франківську відклали суд експрезидента торгово-промислової палати

Сьогодні, 26 лютого, в Івано-Франківському міському суді провели підготовче засідання у справі щодо колишнього президента Івано-Франківської торгово-промислової палати.

Обвинувачений у справі – Василь Гуменюк. Йому інкримінують ч. 2 ст. 191 ККУ («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Нагадаємо, експрезидента Івано-Франківської торгово-промислової палати обвинувачують в тому, що він зловживав своїм службовим становищем та заволодів коштами підприємства в сумі 186 тисяч гривень. Слідство підозрює, що правопорушник укладав договори з власною дружиною на виконання послуг, які нею фактично не надавались, а гроші за вказані послуги отримував особисто. До слова Василь Гуменюк був керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати до 13 серпня 2015 року.

Засідання, яке відбулося 21 січня, відклали через відсутність захисника. Сьогодні на засідання з’явилися обвинувачений Гуменюк, його захисник – адвокат Ковріжних. Справу веде суддя Болюк, а прокурор – Данищук.

Не з’явився представник потерпілого, причина неявки – невідома. Прокурор каже, що засідання проводити не варто, оскільки відсутній один з учасників процесу. 

Натомість захисник Ковріжних заперечив. Каже, що Івано-Франківська торгово-промислова палата є заявником у цьому кримінальному провадженні, тому належним чином мають з’являтися на засідання. 

«Вони мають використовувати всі свої процесуальні права та обов’язки, натомість нехтують ними. Оскільки це провадження триває з 18 серпня 2015 року, тому порушується конституційні права мого підзахистного. Я вважаю, що неявка представника потерпілого без поважної причини не є підставою для перенесення слухання», – каже адвокат.

Обвинувачений Гуменюк підтримав свого адвоката.

Зі запізненням на засідання таки з’явився представник потерпілих. Судді пояснив, що затримався.

«Ми вже почали працювати, прокурор вже висловив свою думку, ви запізнилися. Ми не у школі», – відповіла суддя Болюк та не допустила представника до слухання.

Згодом суддя таки перенесла засідання. Дата наступного засідання – 2 квітня о 13:20.

Нагадаємо, суд стягнув із франківського підприємства понад 200 тисяч гривень за непоставлений товар.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!