На Івано-Франківщині зареєстровано понад 50 тисяч підприємств і ФОПів

Сьогодні, 29 серпня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю і розвитку бізнесу.

Серед питань порядку денного депутати розглянули проект регіональної цільової програми розвитку малого та середнього підприємництва в області на 2019-2020 роки.

Сергій Подошва, заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА, розповів про плани на наступні два роки та навів деякі цифри.

“В області на початок 2017 року нараховувалося 50 647 суб’єктів господарювання, з яких 7 підприємств належали до великих (0,01 відсоток від загальної кількості суб’єктів господарювання), 289 – до середніх (0,59 відсотка), 6 587 – до малих (13 відсотків), 43 764 або 86,4 відсотка були зареєстровані як фізичні особи-підприємці”, – сказав він.

Крім того, у 2017 році податкові надходження від діяльності фізичних осіб-підприємців склали 780,9 млн.грн., що в 1,8 раза більше у порівнянні з 2016 роком. При цьому кількість фізичних осіб-підприємців за цей же період зменшилася на 6,8 тисяч, або на 15 відсотків.

Згідно нової програми, в наступні два роки на підтримку бізнесу шляхом вдосконалення системи адміністративних послуг, надання кредитів та фінансової підтримки підприємців планують виділити 9.6 мільйона гривень – приблизно порівну з обласного та державного бюджетів.

Депутати підтримали цей проект рішення. Тепер за нього голосуватиме Івано-Франківська обласна рада.

Читайте також: На Прикарпатті хочуть витратити 38 мільйонів гривень на захист від пожеж

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!