Днями в селі Цуцилів Надвірнянського району після реконструкції відкрили Меморіальний комплекс ОУН-УПА.
В освяченні та відкритті Меморіалу взяли участь представники влади, вояки ОУН-УПА, учасники російсько-української війни, учні Прикарпатського військово-спортивного ліцею, духовенство та громада села, повідомляють у прес-службі Надвірнянської РДА.
На місці поховань священики відслужили чин панахиди та освятили могили. Крім того, військові виконали салют на їх честь:
“Ми, українська нація, – єдині. Ми знаємо, за що ми боремось, ми знаємо, хто ми є, і сьогодні ми маємо підтримку всього цивілізованого світу. Ми маємо сильне військо. Ніхто не побудує нам державу за нас. І дуже важливо, аби усі ми, особливо молоде покоління, пам’ятали своїх Героїв”, – зазначив голова Надвірнянської РДА Олександр Кеніз.
Під час реконструкції вдалося відновити 47 могил, з них 43 учасники визвольних змагань жителів села Цуцилів це – вояки УПА, провідники ОУН районного проводу, референти Ланчинецького та Надвірнянського надрайонного проводів ОУН, станичні ОУН, санітарка та зв’язкова Станиславівського окружного проводу ОУН.
Крім мешканців села Цуцилів на Меморіалі похоронені: вояк УПА з с. Грабовець, вояк УПА з с. Красна, господарчий референт Надвірнянського надрайонного проводу ОУН «Сірко» Михайло Кметюк та референт Крайового проводу «Ганді». Прізвища референта Крайового проводу на псевдо «Ганді» та вояка УПА з с. Красна, на жаль, на сьогодні ще не встановили.
З часу побудови Меморіального комплексу пройшло 28 років, тому виникла необхідність проведення ремонтних робіт, кошти на це виділили з районного бюджету – 330 тис. грн та обласного – 280 тис. грн.
Посадовці відзначили ветеранів ОУН-УПА, учасників АТО відзнаками «За заслуги перед Надвірнянщиною», подяками голови районної ради та спільними грамотами Надвірнянської районної державної адміністрації, районної ради.
Також відвідали жительку с. Цуцилова сестру загиблих у 1947-1948 роках вояків УПА 88-річну Марію Бойчук, якій вручили подяку голови районної ради.
До теми: Військове кладовище у Галичі отримає статус пам’ятки історії