15 жовтня в Івано-Франківську провели семінар, на якому обговорили доступність людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів житлового та громадського призначення.
В рамках семінару представили напрацювання до програми, розробленої громадськими організаціями “Слід”, “Доступне Прикарпаття”.
Так, планується втілення проєкту “Інвалідність не обмежує – обмежує дискримінація”. Він покликаний подолати дискримінацію через представлення законодавчої бази щодо людей з інвалідністю, висвітлення архітектурної, транспортної та інформаційної доступності для маломобільних груп населення та надання інформації стосовно толерантного ставлення.
«Ми проаналізували всі програми, які стосуються людей з інвалідністю. Раніше вони не зачіпали питання доступності. Зараз програми закінчуються і можна врахувати важливі проблеми у нових. В області інвалідизація відбувається великими темпами, а обліку ніхто не веде», – наголошує Микола Макар, радник голови ОДА.
Першочергове питання, за його словами, це встановлення пандусів. Проте середня вартість одного пандуса сягає близько 30 тисяч гривень. Це питання стосується не лише людей на візках, а й інших груп, зокрема глухо-німих, інвалідів по зору тощо.
Макар також розповів, що в Кабміні внесли зміни до законодавства щодо доступності. Зокрема, всі адмінбудівлі мають стати пристосованими до людей з інвалідністю, адже зараз навіть у ЦНАПах цього немає.
Керівниця громадської організації «Біла тростина» Марія Гогільчин додає, що для незрячих велике значення має озвучка. На франківському транспорті та кількох маршрутах вже є встановлені пристрої, які мали б озвучити номер маршруту, зупинку тощо. Та часто водії їх не включають, бо кажуть, пристрої не працюють.
Читайте також: Івано-Франківщина стане доступнішою для людей з інвалідністю, – Денис Шмигаль