На Тлумаччині суд зробили доступним для маломобільних груп населення

У рамках реалізації національного превентивного механізму регіональний представник Уповноваженого в Івано-Франківській області Людмила Непийвода та регіональний координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області здійснили моніторинговий візит до Тлумацького районного суду Івано-Франківської області.

Суд розміщений у триповерховій будівлі, має три зали судових засідань, один з яких, для розгляду цивільних справ. Останній розміщений на першому поверсі та спеціально облаштований з урахуванням державних будівельних норм для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю. Наявне технічне обладнання для проведення судових засідань в режимі відеоконференцій.

У двох залах встановлені загородження зі спеціального захисного скла для розміщення обвинувачених (підсудних) з розрахунку на чотирьох осіб.

Також прийом документів та видача копій судових рішень у справах здійснюється в суді за принципом «Єдиного вікна». Штатна чисельність суддів Тлумацького районного суду складає троє осіб, правосуддя здійснюють двоє суддів.

Крім того, в усіх залах судових засідань, в конвойному приміщенні та вестибюлі встановлені кулери з питною водою. В залах судових засідань та кожному кабінеті працівників наявні медичні аптечки. Троє працівників суду пройшли навчання з надання домедичної допомоги та мають відповідні посвідчення.

Моніторингова група виявила низку порушень та недоліків щодо дотримання прав підсудних та засуджених. Так, приміщення Тлумацького районного суду не в повній мірі відповідає вимогам нормативних актів, які регулюють порядок конвоювання підсудних та нормам необхідної площі, не відповідають стандартам конвойне приміщення та камера для тримання підсудних, не створено умов для роздільного перебування в ній чоловіків та жінок.

В суді відсутня кімната для роботи адвоката з підсудними та засудженими, кімната для свідків та для ознайомлення з матеріалами судових справ.

За результатами моніторингового візиту до територіального управління ДСА в івано-Франківській області буде скеровано звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень“, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: На Тлумаччині продовжують ремонтувати дорогу

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!