Не вистояв бетон: франківські атовці вшанували пам’ять “кіборгів”

Сьогодні, 20 січня, в Івано-Франківську учасники АТО вшановують пам’ять захисників Донецького аеропорту.

Спочатку за загиблими героями відслужили панахиду в Кафедральному соборі. Потім бійці вишикувалися в колону і пройшлися середмістям до Меморіального скверу, де також вшанували пам’ять захисників аеропорту і всіх загиблих воїнів України. Колона налічувала близько тисяч людей.

“Тут з’їхались, мабуть, всі бійці з області – вшанувати пам’ять героїв. Війна вплинула на всіх, не лишилось сімей, які б не втратили батька, брата, сина чи товариша”, – розповідає кіборг з позивним “Дєд”.

До акції приєднались і атовці з числа працівників поліції, і солдати строкової служби ЗСУ, і прості перехожі франківці.

Бої за Донецький аеропорт тривали 242 дні. За неймовірну стійкість і хоробрість налякані бойовики прозвали захисників ДАПу “кіборгами” – і ця назва прижилась.

Нагадаємо, що минулого року в Івано-Франківську теж вшанували захисників Донецького аеропорту.

Додамо, що тодішні події були настільки знакові для України, що відзняли навіть кінострічку “Кіборги”. Фільм розповідає історію одного двотижневого бойового чергування у вересні 2014 року. Добровольча група військових уперше приїжджає до Донецького аеропорту імені Сергія Прокоф’єва. Стратегічно важливий об’єкт на цей момент уже чотири місяці захищають українці в умовах постійної війни.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!