Різновиди монументального і декоративного характеру, що виконуються безпосередньо на стіні або на штукатурці, все частіше прикрашають будинки в Україні. Стінописи зображають і фігуративні образи, і декоративні орнаменти. Крім того, вони викликають у глядачів або неймовірне захоплення, або шквал критики.
Франківець Сергій Грех розповів журналісту «Галицького кореспонденту», що лише 15 хвилин назад він з Віталієм Грехом закінчили малювати мурал у місті Харкові на стіні заводу «Турбоатом» в рамках мистецького фестивалю «ГаліціяКульт».
«Ми почали малювати мурали з 2012 року. Свої перші роботи ми створили у Львові. Протягом трьох років ми там намалювали п’ять муралів на території дитячих майданчиків. Ці роботи присвячені дітям. Було завдання – змінити простір. Це були малюнки на будинках, навіть на фасадах висотою 5 поверхів», – розповідає Сергій.
«Зараз ми в Харкові на проекті «ГаліціяКульт». Це проект, який створений для того, щоб обмінятися культурним досвідом. Ми малюємо з Харківським художниками в «Резиденції», пізнаємо східну культуру, дивимось місто. В рамках цього проекту ми з Віталієм створили мурал на території заводу «Турбоатом». Ми його закінчили буквально 15 хвилин тому.
Як він створювався? Ми приїхали на «Резиденцію» і все створювали тут на місці. Тобто, приїхали у Харків, п’ять днів працювали над ескізом, а потім вже почали саму роботу над муралом. Нас попросили організатори, щоб ми максимально врахували контекст заводу. Цей малюнок, мабуть, наші враження від побаченого на заводі.
Ми ще малюємо у Харкові один мурал на фестиваль, який присвячений Незалежності України. Мурал знаходитиметься на вулиці Клочківській», – зазначив митець.
Коташевська Тетяна
Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.