Обласний пологовий будинок – добудують чи не добудують?

Сьогодні, 18 квітня, відбулась робоча зустріч з приводу будівництва нового пологового будинку в Івано-Франківську, будівництво якого набуло суттєвого розголосу в Івано-Франківську.

Метою заходу було обговорення поточного стану справ в процесі будівництва та шляхи пошуку джерел фінансування для завершення недобудованого пологового будинку в мікрорайоні Пасічної.

Координатором зустрічі стала громадська активістка Марія Козакевич. Запросили до обговорення й народного депутата Юрія Солов’я та Ірину Сисоєнко (заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я).

Мирон Матейко (директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації) стверджує, що кошти на завершення нового пологового будинку є, адже, якщо об’єднати гроші з обласного і міського бюджетів, їх буде достатньо. Об’єкт уже є, потрібно тільки його завершити.

Володимир Дзьомбак (головний акушер-гінеколог департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА) розповів про поточний стан справ у діючому обласному перинатальному центрі по вулиці Чорновола, провів презентацію, показав фото з діяльністю існуючого пологового будинку. Розповідає, що в 2011 році розпочалось будівництво нового перинатального центру поблизу обласної лікарні. Перевагою будівництва полового будинку в мікрорайоні Пасічна є змога використовувати  ресурси обласної лікарні як кадрові, так і матеріальні, що зменшить витрати на обладнання для перинатального центру.

Сьогодні готовність перинатального центру становить 21% .

Манолій Піцуряк (голова комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики) стверджує, що кошти на завершення пологового будинку – це питання державного бюджету, а обласна рада може тільки співфінансувати це питання.

Микола Палійчук (голова комітету обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків) коментує, що змоги з обласного бюджету виділити необхідні 210 млн гривень немає, а тих 30 млн гривень, які є можливість виділити сьогодні недостатньо, адже в бюджет області на 2016 рік ці кошти на це не передбачались. Стверджує, що це питання державного бюджету.

На сьогодні обласний і міський пологові будинки знаходяться в одному приміщенні, тож коли новий обласний пологовий будинок буде завершено, то приміщення міського пологового будинку буде розширено. Тож  народний депутат Юрій Соловей сказав, що місто нічого не втратить від розширення обласного перинатального центру.

Громадські активісти  попросили також не забути при будівництві і про обладнання для народження жінками з обмеженими можливостями.

IMG_0591 (2) IMG_0594 IMG_0596 IMG_0597 IMG_0599 IMG_0602 IMG_0603 IMG_0614

Нагадаємо, Мирон Матейко не бачить сенсу вкладати гроші у ремонт старого перинатального центруФранківчанка Марія Козакевич кинула виклик Матейкові, який не бачить сенсу вкладати гроші у ремонт перинатального.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!