Президент Зеленський запровадив День спротиву окупації Криму

Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження Дня спротиву окупації Криму, який відзначатимуть 26 лютого.

Про це він повідомив на форумі “Age of Cimea” під час виступу з одним з лідерів кримськотатарського народу, депутата Верховної Ради Мустафи Джемілєва, інформує “Українська правда”. 

“У цей день рівно 6 років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності нашої держави. Вшановуючи мужність та героїзм усіх учасників мітингу, сьогодні підписую указ про День спротиву окупації Автономної республіки Крим та міста Севастополь”, – розповів Володимир Зеленський. 

Цей день буде відзначатися щорічно 26 лютого. 

 За словами Зеленського, повернення Криму до України – це не просто “його мрія як президента або позиція як громадянина України” і не просто спільна мрія українців, а “це запорука безпеки на планеті, відновлення віри у міжнародне право та справедливість“.

Президент також додав, що знає – день, коли Крим повернеться додому, обов’язково настане.

Один з лідерів кримських татар Мустафа Джемілєв, виступаючи перед Зеленським, закликав кримчан “змінити страх на презирство” і чинити опір окупантам.

20 січня 1991 року на території Кримського півострова відбувся законний референдум. Його підсумки стали основою для створення Автономної Республіки Крим у складі України.

Автономна Республіка Крим є і залишається територією незалежної України. Однак сьогодні там хазяйнують інші. У лютому 2014 року на кримську територію прийшла російська влада та окупувала півострів. І ось уже шість років Крим та його мешканці перебувають під чужим прапором. Більше у статті – “Місце народження – Крим“. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!