Просто, та зі смаком: у Франківську погодили порядок встановлення вивісок

Сьогодні в Івано-Франківську відбулося громадське обговорення проекту рішення МВК «Про Порядок розміщення вивісок в м.Івано-Франківську».

Світлана Лосюк, заступник директора департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, розповіла про нові правила для підприємців щодо встановлення вивісок.

Департаментом було вирішено внести зміни до існуючого від 2011 року порядку встановлення вивісок, виправити всі неточності і більш чітко окреслити правила. Було створено робочу групу, засідання групи проводилося двічі і сьогодні вже представляють кінцевий варіант рішення.

Для тих людей, які змогли створити вивіски, погоджені з 2011 року до часу прийняття рішення – вивіски залишаться дійсними.

Зрозуміти перехожому неозброєним оком, чи має підлягати вивіска демонтажу – складно, бо вивіска може підлягати більшості вимог, але не мати паспорта. Йдеться про вивіски переважно в центральній частині міста, на фасадах пам`яток архітектури, житлових будинках та торгових центрах.

Як зазначає заступник директора департаменту, в місті зараз є тенденція до того, щоб не загромаджувати фасади, і вивіски мають бути виконані на високому художньому рівні, відповідати вимогам площі (не більше 3 м.кв), перевага має надаватися комплексному вирішенню розміщення вивісок на фасадах, вище першого поверху, із закриттям дверних, віконних отворів, виконання кількох вивісок на фасаді в одному стилі. “Не обов`язково, щоб вивіски були дорогі, вони можуть бути просто намальовані через трафарет – головне, аби виконані вони були зі смаком”.

“В новому порядку більш конкретно прописані вимоги до вивісок, до місця їх розташування. Крім того вимоги до розміру вивісок, які є розміри вивісок, технічні, інформаційні вимога а також вимоги до освітлення”, – каже Світлана Лосюк.

 Також визначено порядок, як і куди саме має звертатися підприємець для погодження вивісок. Рішення буде винесено на наступне засідання виконавчого комітету.

Непогоджені та неправомірно встановлені вивіски підлягатимуть демонтажу, за порядком слідкуватиме інспекція з благоустрою.

Читайте також: Скромні, елегантні, лаконічні: франківців вчили, які повинні бути вивіски

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!