Прозорість і контроль: франківцям розповіли про дієві антикорупційні інструменти

Сьогодні, 20 червня, в Івано-Франківську відбувся семінар «Антикорупційні інструменти: як контролювати чиновників на місцевому рівні?».

Активісти центру “Ейдос” та ГО “Антикорупційна платформа” розповіли, як досягнути прозорості місцевих рад. Також мова йшла про участь громадськості в адвокації антикорупційних норм у локальні нормативно-правові акти.

“Є чимало місцевих проблем, які можна вирішити за допомогою громадського контролю. В цьому можуть допомогти громадські організації, запити і звернення від людей. Є інструмент електронних петицій, але вони у різних містах мають різну ефективність”, – сказав Володимир Тарнай, керівник бюджетного відділу центру “Ейдос”.

На семінарі розповіли про користь від використання відкритих реєстрів для проведення громадського контролю. Також важливим є моніторинг публічних закупівель.

Активісти описали кілька інструментів моніторингу корупційних правопорушень.

“Люди, які шукають гроші на їжу і на виживання, не мають часу і бажання на громадянську активність. Тож держава, яка бажає виховувати і вирощувати активний середній клас, має створювати умови для його існування”, – додала активістка Дарія Юрчик.

Нагадаємо, Франківський антикорупціонер Іван Куричка спростовує інформацію щодо своїх погроз

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!