Прикарпатцям розповіли, як вберегтися від грипу та коронавірусу

Сьогодні, 2 березня, в Івано-Франківську відбулася онлайн-нарада в.о. голови облдержадміністрації Віталія Федоріва з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

Володимир Чемний, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА, розповів про профілактику та запобігання поширенню інфекційних захворювань в області.

“Наразі наша увага зосереджена на коронавірусній інфекції у світі, зокрема – на недопущенні цього вірусного захворювання в Україні та на Прикарпатті. Засобами профілактики грипу та інших ГРВІ є миття рук з милом, а найбільше – щорічна вакцинація, яку рекомендує міністерство. Вакцинуватися можна протягом всього сезону”, – сказав Володимир Чемний.

Він додав, що ефективними методами також є зволоження слизових оболонок рота та носа, протирання поверхонь та інших подібних речей. 

“Міністерство рекомендує підтримувати температуру в приміщеннях на рівні 18-20 градусів, а ще – двічі на день провітрювати кімнати. Якщо є бактерицидні лампи – користуйтеся ними”, – каже медик.

Якщо ж ви вже захворіли, то медики радять вводити режим самоізоляції, сидіти вдома і зателефонувати лікарю.

“Ситуація з коронавірусом серйозна. Країни, де медицина в рази сильніша за нашу, мають смертельні випадки. Це Німеччина, Італія і так далі. Тож вживаємо всіх можливих заходів, щоб вберегтися”, – наголосив в.о голови ОДА Віталій Федорів.

Впродовж минулого тижня на Прикарпатті знизилося число хворих на ГРВІ. Але в Івано-Франківську спостерігається вищий рівень захворюваності, ніж в середньому по області.

До слова, у жительки Делятина, яка повернулася з Італії, не виявили коронавірусу

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!