В Івано-Франківську розповіли про роботу комунального департаменту, нереалізовані проєкти та його виклики.
Цьогоріч бюджет департаменту житлової комунальної політики та благоустрою становив понад 207 мільйонів гривень. Вдалося чиновникам капітально відремонтувати 10 міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій, ще 14 наразі у роботі. Також у 2019 році комунальники посадили 1070 дерев та 5675 кущів.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, що основною проблемою департаменту цього року було недофінансування. З таких слів і почався звіт чиновників: “Креативність починається тоді, коли закінчуються гроші”.
Директор департаменту Михайло Смушак розповів, що популярністю в місті користуються нові сучасні вбиральні в центрі міста. Їх уже відвідало 65 тисяч людей. Також, за словами головного комунальника міста, вони змінили всіх підрядників, що займаються ремонтом озера: від тих, що ставили плитку і до тих, що займались світлом. Смушак зауважує, що роботи у пішохідній зоні вже виконано, і надіється, що до кінця року озеро засвітиться повністю.
“З дорогами сумніше”, – зізнався Смушак.
Зокрема, департамент планував у 2019 році відремонтувати і змінити вулицю Леся Курбаса. Проте цей проєкт перенесли на 2020 рік. Смушак зауважує, що хочуть, аби ця вулиця була продовженням площі Міцкевича та вулиці Лесі Українки. За словами посадовця, люди, що там живуть, зможуть заїхати додому, але буде обмеження по паркуванню. Також у планах департаменту був ремонт вулиці Крушельницької.
“Я дуже сподіваюсь, що з весни будуть кошти і вся центральна частина міста стане пішохідною”, – сказав Смушак.
Хочуть у департаменті відремонтувати вулицю Івана Павла ІІ, вулицю Петрушевича та вулицю Бельведерська. Почались роботи на вулиці Автолимашівська. У планах на наступний рік є кільце на вулицях Довга-Берегова.
“Це сучасний проєкт, яких враховує всіх учасників дорожнього руху”, – зауважує головний комунальник міста та додає, що коли з’єднаються бульвари, місто отримає потрібну розв’язку.
За словами Смушака, цьогоріч не вдалося реалізувати жодного проєкту по велодоріжках, проте напрацювання є – їх не можуть реалізувати у силу певних обставин.
“Ми не мали багато коштів, але ми намагалися витиснути максимум”, – підсумував чиновник та пообіцяв, що наступного року працюватимуть ще більше.
Є у комунальників інші проблеми. Наприклад, перед підрядниками департамент боргує 30 мільйонів гривень. Смушак підкреслив, що нещодавно міськрада прийняла бюджет на 2020 рік. Мовляв, коштів у ньому бракує. Проте комунальники сподіваються, що бюджет переглянуть і гроші на ремонт вулиць, як от Курбаса і Крушельницької, будуть.