Спецоперація проти кору: на Прикарпатті працюватимуть мобільні бригади

У Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській областях планують організувати мобільні бригади, які їздитимуть по школах та вакцинуватимуть дітей, які з різних причин не були вакциновані.

Про це сьогодні, 4 січня, під час спілкування з журналістами повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

“Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Одеська області мають найбільшу кількість зафіксованих випадків кору. Починаючи з Львівської області, ми плануємо ввести мобільні бригади, які їздитимуть по школах і вакцинуватимуть дітей, які не були вакциновані”, – сказала Супрун.

Розпочнуть роботу зі Львівщини, потім – Івано-Франківщина і Закарпаття. Також Уляна Супрун додала, що у батьків питатимуть дозволу для вакцинації школярів.

У 2018 році (за 11 місяців) показник вакцинації дітей в 1 рік склав 84,1%, а другу дозу вакцини отримали 83,9% дітей у віці 6 років.

Необхідний показник загальної вакцинації населення — це не менш 95%. В умовах спалаху кору важливо провести, в першу чергу, імунізацію дітей.

“Але спалах кору ми спостерігаємо не тому що в Україні немає вакцин, а тому що частина батьків не вакцинують своїх дітей. Також саботують вакцинацію деякі лікарі, які відмовляють людям у щепленнях. Ці лікарі або самі стали жертвами антивакцинаторської кампанії та пропаганди, або не є компетентними фахівцями. Або і те, і інше”, – пише Уляна Супрун.

Що стосується вакцин, то вона є. Наразі в Україні доступна комбінована КПК вакцина PRIORIX виробництва GSK (Бельгія) та MMR II виробництва Merck (США). Її на замовлення МОЗ закупив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за кошти бюджету.

Нагадаємо, Івано-Франківщина посідає друге місце за кількістю хворих на кір

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!