ВООЗ попереджає про тривожні темпи захворюваності на кір у Європі

 • Тут зареєстрували 30-кратне зростання.

  Всесвітня організація охорони здоров’я попередила у вівторок про тривожні темпи захворюваності на кір в Європі. Про це повідомляє Bloomberg, передає “Укрінформ”.

  У період з січня по жовтень 2023 року в Європі зареєстрували понад 30 000 випадків кору в порівнянні з 941 випадком за весь 2022 рік. При цьому майже 21 000 хворих госпіталізували. А п’ятеро померли.

  У ВООЗ зазначили, що це зростання ставить під загрозу прогрес на шляху до подолання хвороби.

  Значною мірою це пов’язано з низьким рівнем охоплення вакцинацією. Оскільки пандемія призвела до пропущених щеплень серед дітей. За даними ВООЗ, у період з 2020 по 2022 рік понад 1,8 мільйона немовлят в Європі не отримали щеплення від кору.

  Європейські країни намагаються провести кампанії з надолуження пропущених щеплень. Наприклад, Велика Британія, де захворюваність зросла по всій країні, оголосила про нові зусилля, спрямовані на те, щоб діти записалися на щеплення від кору, паротиту та краснухи.

 • “Вакцинація – єдиний спосіб захистити дітей від цієї потенційно небезпечної хвороби”, – заявив регіональний директор ВООЗ в Європі Ганс Клюге.

  До теми: У кількох регіонах Іспанії частково відновили масковий режим

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!