“Такий сценарій не повторимо”, – Марцінків про похорон чоловіка, що помер від COVID-19 на Тернопільщині

Сьогодні, 27 березня, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів про справи в місті під час карантину станом на 9:00.

За словами мера, 26 березня він провів нараду з головними лікарями лікарні на Матейки та Центральної міської клінічної лікарні на Мазепи. Марцінків каже, що перша хвиля епідемії вже фактично відбулась. 

“Майже заповнена обласна інфекційні лікарні, випадки коронавірусу підтверджені майже в кожному районі. Зараз йде друга хвиля, коли всі медичні заклади, які можуть надавати допомогу, будуть це робити пацієнтам з коронавірусом. При чому легкі форми будуть перебувати вдома, на самоізоляції, більш важкі – лікуватимуться в медичних закладах”, – наголосив міський голова.

Найгірше, до чого варто готуватись – до третьої хвилі, коли в міських закладах для пацієнтів не буде вистачати місць. Тоді доведеться робити спеціалізовані місця для хворих. А на це потрібні додаткові ліжка, обладнання.

Також мер закликає, не лякатись, якщо сьогодні підтверджені випадки коронавірусу підуть десятками, а згодом сотнями.

Прокоментував Марцінків і ситуацію на Тернопільщині, коли у селі Ковалівка люди відмовились допомагати ховати чоловіка, що помер від коронавірусу. Каже, що він говорив із мером міста Монастириська і те, що відбулось не піддається жодній логіці. 

“Зять перевозив тіло. В селі не було кому яму викопати. Копав сільський голова, міський голова, його заступник”, – прокоментував мер.

Також він нагадав, що у нас перше поховання вже відбулось. Воно пройшло із дотриманням всіх вимог і цивілізовано. Марцінків додає, що зараз будуть ховати людей із Чукалівки та Надвірної і іншим треба залишатись людьми і розуміти, що це наші брати і сестри, які постраждали через страшну епідемію.

“Ми до цього готові і ми такий сценарій не повторимо. Це насправді страшно, коли все містечко і село відмовилось, а міський і сільський голова, заступник копають яму, ховають”, – сказав Руслан Марцінків. 

Нагадаємо, що 26 березня на Прикарпатті виявили 8 випадків зараження коронавірусом. COVID-19 підтвердили у жительки міста Надвірна, яка нещодавно померла. 

25 березня на Франківщині підтвердили 11 випадків коронавірусної хвороби. З них: чотири зафіксовано в Івано-Франківську, три – у Тисменицькому районі, ще по одному – у Надвірнянському, Снятинському, Калуському та Косівському районах. Був і один летальний. Аналізи підтвердили діагноз COVID-19 у померлої жінки з села Чукалівка

19 березня в Івано-Франківську виявили першу хвору на коронавірус. Жінка померла в інфекційній лікарні. Їй було 56 років. Згодом підтвердили ще один випадок захворювання на Прикарпатті. Жінка, жителька Тисмениці, приїхала з Франції. 

Після цього в Івано-Франківську виявили ще трьох хворих на COVID-19. Всі вони контактували із франківкою, що померла.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!