У Більшівцівській ОТГ створять креативний простір для дітей «Art Land»

Нещодавно голова Молодіжної ради Більшівцівської ОТГ Ірина Парахоняк взяла участь в п’ятиденній молодіжній школі «DOBRE-LID: лідерство, ідеї, демократія» для молодіжних лідерів з громад-партнерів програми Агентства США з міжнародного розвитку «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Тож вчора, 17 березня, на засіданні Молодіжної ради Ірина Парахоняк презентувала створення креативного простору для дітей «Art Land». Вона розповіла, що в молодіжній школі завданням на останню ніч було придумати ідею покращення якості послуг в ОТГ учасників. Зранку за 5 хвилин  60 учасників з 50 ОТГ мали її візуалізувати.

«Дуже довго не спала і придумала створити місце культурного і розумного відпочинку для дітей та молоді – креативний простір «Art Land». З 60 ідей було обрано 12, а потім – 6. Моя ідея була перша», – продовжує Ірина.

За її словами, такий проект є актуальним, адже в ОТГ проживає 689 дітей, з яких 397 навчається в Більшівцівській школі.

Тому «Art Land» передбачає створення кав’ярні, полиці-крамниці виробів народного мистецтва місцевих майстрів, простір творчого розвитку і простір подій.

У кав’ярні буде дитяче меню, не буде алкоголю, а прикрашена вона буде фотографіями та картинами громади, щоб жителі і гості вивчали громаду детальніше. Також там буде буккроссинг – люди зможуть залишити прочитані книги, а інші взяти їх, а потім повернути. «Це родзинка, яка буде привертати увагу», – наголошує Ірина.

Замість книги відгуків і пропозицій буде стіна правил та відгуків. Тобто відвідувачі самі писатимуть правила, яких будуть дотримуватися.

«У нашій громаді є багато майстрів народного мистецтва. Вони зможуть реалізовувати свої вироби та розвиватися, а туристи вже не купуватимуть на згадку китайські речі», – зазначає Ірина Парохоняк.

Також в «Art Land» будуть заняття для дітей з народних видів мистецтв, стіна творчості зі спеціальним покриттям для малювання, стіл для пісочної анімації та терапії, мультимедійний комплекс для віртуальних подорожей та ігровий простір.

А от молодь та учні зможуть самостійно планувати в просторі «Art Land» на мобільному календарі. Також всі охочі зможуть тут і попрацювати, адже для них організують робочий простір, провести тренінги, презентації, навчання, ігри, перегляди фільмів тощо.

«Наша родзинка – це мурал, який буде прикрашати фасад закладу. Він буде намальований місцевою молоддю, дітьми там привертатиме увагу відвідувачів, додасть творчого колориту селищу та стимулюватиме місцевих жителів берегти те, що вони створили», – підкреслює Ірина Парахоняк.

«Для такого простору ідеально буде підходити колишнє кафе Софії Кашлюк і вона вже дала на це згоду. Загальна сума фінансування 5 000 доларів, а частка співфінасування громади  – 15%», – додала Ірина Парахоняк.

Заступниця голови Більшівцівської ОТГ Марія Щепанська зазначила, що програма «DOBRE» підтримує такий проект зокрема й тому, що часто сюди приїжджають менеджери і кажуть, що тут немає де навіть зупинитися, випити кави, провести зустрічі з молоддю тощо. Схвально оцінив ідею створення такого креативного простору і голова ОТГ Василь Саноцький.

Раніше “Галицький кореспондент” писав, що в Більшівцівській ОТГ планують створити  соціально-екологічний проект “Жовта шафа добрих речей”

      

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!