У Більшівцях на колишній в’язниці встановили пам’ятну дошку

 • Символічно, що сьогодні, 1 січня, у день народження Степана Бандери, у Більшівцях на приміщенні колишнього відділення НКВД (1945-1957 рр.) встановили пам’ятну дошку.

  Ініціатором цього виступив місцевий греко-католицький священник о. Василь Завірач, який відправив панахиду за загиблими українцями, а підтримав його голова товариства «Меморіал», керівник комунального підприємства «Пам’ять» Василь Тимків.

  Встановлення і посвячення пам’ятної дошки відбулося саме сьогодні, бо, за словами о. Василя, вночі 1 січня 1945 року сотня повстанця Ясміна, в якому боровся і уродженець Більшівців Олекса Стасюк на псевдо «Синій», розбила тюремні замки й випустила на волю 21 родину, яких готували вивезти до Сибіру. У маленькому кусені хліба була поміщена штафетка (записка), з якої ув’язнені довідалися, що будуть звільнені.

  Також на заході була присутня заступниця селищної ради Марія Бойчук, член громадської організації «Меморіал», волонтер Іван Зобків та племінник Олекси Стасюка, мешканець Більшівців Остап Шекета. 

  «Довідалися про цю подію зовсім нещодавно. Навіть отримали архівний документ, в якому йшлося про це звільнення людей. Мені прикро, що скільки років ми нічого не знали про такого героя як Олекса Стасюк. Тому варто розповідати про це майбутнім поколінням. Гордий з того, що наші воїни, як колись українські повстанці, боронять Україну від запеклого ворога, який, на жаль, ніяк не може напитися української крові», – зазначив у своєму виступі о. Василь Завірач.

           Юлія Марцінів

  Архівний документ
  Пам’ятна дошка
  Приміщення тюрми

  Як повідомляв “Галицький кореспондент”, на Прикарпатті “зник” радянський пам’ятник 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!