У Франківську літні студенти розмовляли із дієтологом про правильне харчування

Сьогодні, 14 березня, в Університеті третього віку в Івано-Франківську для літніх студентів провели лекцію про здорове харчування.

Про користь питної води та необхідні елементи у харчуванні розповіла дієтолог Олена Куравська.

Дієтолог наголосила, що в першу чергу для здоров’я корисно вживати багато чистої води. Корисною для людини є лужна вода, яка володіє важливими властивостями, які дозволяють побороти безліч недуг.

“Якщо в першу добу ангіни випити залужену воду (3,5 літри) то захворювання пройде без антибіотиків”, – пояснює Олена Куравська.

За день варто випивати 2-2,5 літри чистої води, втім намагатися не пити її після шостої вечора. Щоб уникнути застою лімфи, день радять починати із зарядки та скляночки води.

За словами дієтолога спірним є питання про користь молока, – стверджують що воно корисне до 6-9 років, однак кисломолочні продукти вживати необхідно. Не вважає корисним вона також мед, адже це зрештою також цукор. Радить бути уважним і щодо свинини, яку не дарма в деяких релігіях вважають “брудним м’ясом”. До “брудного” м’яса, як розповіла дієтолог, відноситься також поширена у нас кролятина.

Студентам пояснили також, чому варто їсти достатньо білків, жирів та вуглеводів.

“Білок дає нам життя і будову нашого організму. Всі наші клітини складаються з білка. Тепер є багато біологічно активних добавок, які дають повноцінний комплекс для організму. Білок дає нам силу на енергію, є будівельним матеріалом для м’язів і кісток, а також нігтів і волосся. Тому розпочинати свій день варто саме з білкової їжі”, – каже дієтолог.

Добова доза білка для кожного віку своя: дітям варто їсти більше білку, з віком його треба зменшувати; в середньому жінкам варто вживати 70-90 грамів білка.

Наприкінці заняття студенти вимірювали pH слини лакмусовим папірцем. Воно свідчить про ступінь закислення організму.

Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!