В Івано-Франківську майже 130 людей вийшли на віче проти капітуляції

Сьогодні, 6 жовтня, в Івано-Франківську біля “Білого будинку” відбулося віче:  “Зупинимо капітуляцію”.

Нагадаємо, що 1 жовтня, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна на лист спецпредставника від ОБСЄ Мартіна Сайдіка відповіла, що погоджує текст так званої “формули Штайнмаєра”. Про це він сказав на офіційному брифінгу.

В Івано-Франківську люди протестують про “формули Штайнмайєра”. За словами співорганізатора віче Олега Федяніна, у них зараз одна спільна мета – донести до керівництва держави позицію активних громадян.

У нас немає часу дозволяти собі загравати з окупантами. Ми не повинні віддавати частину нашої української землі і не маємо дозволити провести там вибори. Я тішуся з того, що у місті Івано-Франківську є велика кількість активних громадян, які прийшли сюди, щоб сказати свою думку. Ми продовжуватимемо такі акції поки нас не почують“, – каже Федянін.

Представник поліції діалогу Микола Гурак додає, що участь у віче беруть приблизно 130 людей, порушень немає. Для охорони громадського порядку залучили 42 працівники поліції.

Жителька Луганщини Валентина Коломієць зазначає, що не може віддати свою землю.

“Моя бабця з Донбасу, вона там похована, мої батьки теж. Вони розмовляли українською. А зараз туди зайшли росіяни, і тепер ми не маємо право розмовляти нашою рідною мовою, за це можна потрапити у підвал. Моя країна це не порно країна, і не попрошайка, і моя дочка – це не бренд, моя дочка – це українка, і ми пишаємось, що ми українці. Тут моя земля, і за неї я готова навіть зброю взяти, заради своєї внучки я піду на все”, –  додає Валентина Коломієць.

Умови учасників віче:

  • Заборонити будь який особливий правовий режим, що обмежить Сувернітет України чи дію загальнонаціонального законодавства на окремих її територіях.
  • Заборонити звільнення від відповідальності членів незаконних збройних формувань і p0ciйcьких військовослужбовців, які чинили важкі злочини на території України. Заборонити обиратися та бути обраними в органи влади для усіх членів незаконних збройних формувань чи колаборантських “адміністрацій”.
  • Заборонити добровільну передачу під контроль незаконних збройних формувань; іноземних військ чи невстановлених бойовиків будь яких населених пунктів на території України.
  • Заборонити утворення чи існування будь яких недержавних чи регіональних угрупувань на території Укpaїни, які чинили або вчиняють агресію чи іншу антиукpaїнську діяльність.
  •  Заборонити визнання виборів будь-якого формату на території Укpaїни, яка (в тому числі увесь Її адміністративний кордон) не перебуває під військовим та адміністративним контролем Укpaїни.

Нагадаємо, що декілька днів тому атовці прийшли під  ОДА. Вони також виступили проти “формули Штайнмаєра”.

Також в Івано-Франківську створили штаб національного спротиву капітуляції України.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!