Україна погодилася на формулу “Штайнмаєра” – Зеленський

 • Сьогодні, 1 жовтня, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна на лист спецпредставника від ОБСЄ Мартіна Сайдіка відповіла, що погоджує текст так званої “формули Штайнмаєра”. Про це він сказав на офіційному брифінгу, повідомляє кореспондент “Укрінформу”:

  “Ми відповіли на лист пана Сайдіка, що ми погоджуємо текст “формули Штайнмаєра”, – заявив Зеленський.

  Водночас, він роз’яснив суть цього плану.

  “Я хочу окремо говорити, до речі, про найбільшу “страшилку” останніх тижнів під назвою “формула Штайнмаєра“. Що означає ця формула? Це одне, в принципі, два речення. Ось і все. Що це таке: тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий також у суспільстві як “закон про особливий статус Донбасу”, починає діяти на постійній основі за умови, … коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією України та законодавством України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів”, – наголосив Зеленський.

  У цьому контексті президент підкреслив, що “ніяких виборів під дулом кулеметів не буде і не може бути”. Він також заявив, що сьогодні “усунуто останні перепони” для проведення саміту “нормандської четвірки”, дата якого стане відома найближчим часом.

 • Читайте також: Зеленський розповів, чому не їздить на роботу велосипедом та що Богдан “шепоче” йому на вухо.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!