У Франківську планують створити мобільні ЦНАПи, щоб полегшити голосування за бюджет участі

Днями нове положення бюджету участі презентували колишнім учасникам та переможцям проекту. Їм розповіли про ряд нововведень, зокрема, про збільшення загальної суми бюджету до чотирьох мільйонів, про утворення окремої освітньої категорії, якій віддадуть 40% коштів бюджету, та зникнення бібліотек із списку місць для голосування.

До речі, цьогоріч проголосувати можна буде в центральному ЦНАПі, його територіальних відділеннях та онлайн. Оскільки не буде можливості голосування у бібліотеках координатори бюджету участі хочуть запустити мобільний ЦНАП.

«Звичайно ж територіальні ЦНАПи є у всіх мікрорайонах, але комусь до них йти далеко, а комусь ближче. Щоб допомогти людям проголосувати ми хочемо організувати мобільний ЦНАП: автомобіль, у якому буде працівник ЦНАПу і їздитиме по потрібних місцях. Швидше за все працювати такий мобільний ЦНАП буде після роботи і на вихідних, графік і місце приїзду машини будуть оприлюднені завчасно», – каже Христина Костирко, координатор програми “Бюджет участі” Івано-Франківської міської ради.

Також вона наголошує, що графік мобільного ЦНАПу буде складатись за інформацією розміщення територіальних відділень. Наприклад, якщо у вас через вулицю є ЦНАП, то машина до вас точно не приїде – це не таксі. Точно буде таке нововведення у приміських селах, оскільки там немає інших пунктів для голосування.

«Треба розуміти, що машина не буде довго стояти на одному місці. Всього на всього декілька годин, а потім поїде далі. Нам потрібно обговорити детально це питання із ЦНАПом, бо залежить, як і коли зможуть працювати їхні робітники», – каже Костирко.

Голова громадської організації «Івано-Франківський регіональний центр» Наталія Кобильчак, яка є учасницею ініціативної групи з вироблення нового формату партиципаторного бюджетування на завершення нагадує, що голосувати можуть тільки особи від 18 років з франківською пропискою (в тому числі жителі приміських сіл).

Більше інформації про бюджет участі-2019 можна знайти у групі «Бюджет участі в Івано-Франківську» та на сторінці «Бюджет участі ІФ» у Facebook. З проектом положення про бюджет участі можна ознайомитися і подати пропозиції щодо нього за посиланням – bit.ly/law_bu.

Стаття підготовлена в рамках проекту, який виконує IWPR за підтримки МЗС Королівства Норвегії.

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!