У Франківську показали фільм “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”

Сьогодні, 1 вересня, в Івано-Франківську показали український фільм “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”.

В основі сценарію лежить реальна історія командира штурмової групи добровольчого батальйону «Донбас» Тараса Костанчука, який виступив продюсером картини і зіграв у фільмі самого себе.

Головний герой картини – батальйон «Донбас». У фільмі йдеться також про загиблих в Іловайську реальних героїв – “Шульца”, “Скіфа”, “Франко”, “Самольота”, “Карата” та інших бійців. Крім Тараса Костанчука, в стрічці знімалися близько 50 добровольців батальйону «Донбас», які вийшли живими з Іловайського котла.

“Спочатку нам казали, що цей фільм не на часі. Але ми все одно втілили його в життя. Зробили фільм художнім, щоб залишити в пам’яті українців всі ті події, які були в Іловайську у 2014 році. Це кіно – подяка, всім тим хто воював”, – каже режисер стрічки Іван Тимченко.

Група відпрацювала 55 знімальних днів, зйомки проходили в Чернігівській, Запорізькій, Кіровоградській областях. 98% фільму знято «наживо», без використання комп’ютерної графіки і спецефектів.

“Фільм знятий на реальній історії. Ця історія відома всім, і вона дала нам можливість розповісти про людей і війну усім”, – розповідає автор сценарію Михайло Бриних.

Акторка фільму Анастасія Ренард розповідає, що у фільмі грає місцеву жительку Іловайська. Додає, що дуже важливо не забувати про місцевих, які проживають на тій території де йде війна. Ігор Гевко, боєць батальйону “Донбас” говорить, що дуже важливо знімати такі фільми, щоб історія яка зараз відбувається запам’ятовувалася.

Фільм «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас» – це повнометражний дебют на великому екрані для режисера Івана Тимченка, продюсерки Світлани Соловйової (“Svetofor film”) та студії “Ронк Фільм:.

Нагадаємо, у Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму про Стуса.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!