«У мене забирають роботу», – коломийські підприємці вийшли на акцію протесту

Сьогодні, 30 січня, у Коломиї відбулася масова акція протесту підприємців. Десятки людей з плакатами, які прикрашають гасла “Сотні людей на вулицю!”, “Люди – не машини!” та “У мене забирають роботу!”, вимагають продовжити оренду землі під речовий ринок. Таку бурхливу реакцію підприємців спричинило рішення міської ради від 26 січня. Ним депутати відмовилися продовжити оренду землі у розмірі 0,19 га агрофірмі «Прут».

Як зазначають активісти, ринок існує вже 13 років. Його побудувала агрофірма «Прут», працевлаштувавши більше сотні підприємців і надавши їм комфортні умови праці. Договір оренди поновлювався кожні три роки у кабінетах чиновників без винесення на сесію міської ради. Проте цього року влада вирішила інакше.

Рішення приймалося поспіхом, без громадських слухань. На профільні комісії з цього питання не було запрошено ні представників агрофірми, ні підприємців ринку. Більше того, одразу на сесії міським головою Ігорем Слюзаром було запропоноване питання, якого у порядку денному не було: про побудову на місці ринку паркінгу. Терпець людям увірвався, вони вимагатимусь скасування рішення, аби мати змогу прогодувати власні сім’ї.

Міський голова Коломиї запропонував створив оргкомітет, щоб допомогти підприємцям. “Я не буду розбиратися з проблемами агрофірми “Прут”. Таке рішення ми прийняли у зв’язку з тим, що хочуть реконструювати територію, де і знаходиться ринок. Я хочу почути підприємців, а не представників цієї фірми”, – зазначав Слюзар, який особисто прийняв протестувальників.

Зауважимо, що ідея міського голови полягає у тому, щоб під комунальною землею зробити комунальний паркінг, там, зазначає він, знайдеться місце і для торгівлі.

Люди переконані, що Ігор Слюзар планує на цьому місці будувати щось приватне. Натомість мер Коломиї звинувачує підприємців у тому, що вони відстоюють інтереси агрофірми. І додає, що за 2017 рік агрофірма “Прут” заплатила у міський бюджет лише 46 000 гривень податку, тому фінансова недоцільність є зрозумілою.

Представниця агрофірми “Прут” Марія Ткачук зі свого боку запевнила, що вони готові оприлюднити всі дані щодо сплати коштів у міський бюджет і не хочуть вислуховувати даремні обвинувачення. Вона разом із підприємцями просить голову включити запис із сесії, де прийняли це рішення

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!