В Івано-Франківському театрі ляльок звільнили з посади головного режисера Володимира Підцерковного

В Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок ім. Марійки Підгірянки Володимир Підцерковний працював 14 років головним режисером.

Наказ підписав директор театру Роман Братковський.

наказ

“Болюча новина. В театрі ляльок звільнили з посади головного режисера Володимира Підцерковного! Він не просто творча особистість, це мистецький лідер і не тільки в своєму театрі! На жаль у керівництва не вистачило розуміння, що після вистав «Цахес» та «Витівки великого Мертвіарха» він автоматично став недоторканним! Чомусь немає усвідомлення Його неповторності як художника з тонким смаком та світовідчуттям. Таких людей одиниці! Замість того, щоб радіти, з’являються накази про звільнення!!! Я усвідомлюю, що цей папірець тільки вершина айсбергу, в театрах не може бути спокійно та покірно, якщо ці будинки, ще не мертві структури! Якщо хочете, то Митець завжди неординарний та незручний, але це специфіка будь-якого театру. І мене не цікавить юридичне підґрунтя Його звільнення. Я висловлююсь про факт, коли особисте «прийняття» чи «неприйняття» домінують над творчою цінністю митця. Я прошу не тільки театралів, а й всю творчу громаду міста, висловити свою позицію з цього приводу. Давайте не змовчимо?”, – написав на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук івано-франківський актор та режисер Андрій Кирильчук.

Підцерковний

Раніше “Галицький кореспондент” писав, що пан Володимир – автор низки інсценізацій та адаптацій літературних творів для театру ляльок, перекладач драматургічних творів із російської, білоруської, польської мов.

Про “Витівки Великого Мертвіарха” за п’єсою бельгійського письменника Мішеля де Гельдерода, яка стала подією в культурному просторі Івано-Франківська читайте тут.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!