В Івано-Франківську говорили про розвиток і різноманіття

24 травня в Івано-Франківську молодіжна організація «СТАН» провела експериментальну дискусію «Франківськ Європейський».

Участь у події взяли спікери з Івано-Франківська та інших міст, а також громадські активісти, правозахисники, підприємці та працівники освіти й культури. Вони говорили про культуру, освіту, медіа та підприємництво.

Ярослав Мінкін – співорганізатор та модератор події – зазначив, що тут не буде йтися про минуле, розмова йтиме про майбутнє і про те, як його змінювати на краще.

«Це не тренінг, і не конференція, після якої люди їдуть додому і забувають те, про що йшлося, після події ми оголосимо про набір у школу для молодих людей, яка проходитиме у Карпатах, на чистому повітрі, де можна буде багато чого взяти для себе. Також на дискусії можна познайомитись зі спікерами, та ніби подивитись на розвиток свого міста збоку, адже всі вони мають практичний досвід змін у своєму місті», – розповіла Юлія Сінькевич, співорганізаторка події.

На дискусії також були присутні активісти з інших міст, зокрема – Ольга Веснянка, яка приїхала із Києва. Жінка зізнається, що їй приємно бачити розвиток Франківська та велику кількість громадських ініціатив.

«Дуже добре і це на часі піднімати питання різноманіття. Бо саме це є однією із головних тем дискусії.
І я виступаю за права жінок вже багато часу, але скажу, що було б добре, якби місцеві відомі чоловіки виступали за це. Хочу сказати також, що культурне різноманіття проявляється в кількості громадських ініціатив не тільки від жителів самого Франківська, але й від людей, які нещодавно переїхали сюди. І чим більше таких ініціатив буде, тим краще для міста і людей», – сказала Ольга Веснянка.

Катерина Сергацкова, журналістка і спікерка дискусійної панелі, сказала, що їй подобається Івано-Франківськ, а також розповіла, наскільки важливо взагалі говорити про розвиток міст і про різноманіття.

«Івано-Франківськ – це місто, звідки люди не хочуть виїжджати, і це дуже показовий момент. Я досить часто спілкуюся з людьми, які вважаються «не такими», я вірю, що про такі речі не варто замовчувати», – додала Катерина Сергацкова.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!