Франківські волонтери на вокзалі роздають біженцям їжу та засоби гігієни

 • В Івано-Франківську на залізничному вокзалі жителям інших областей України волонтери роздають консерви, борошно, крупи та засоби особистої гігієни.

  Крім того, людей пригощають гарячим чаєм з бутербродами, а також дають їм харчі у дорогу, передає “Суспільне”.

  Їжа та засоби гігієни — це вміст двох наборів, які роздають волонтери благодійного фонду “Карітас Івано-Франківськ” людям, які вимушено виїхали зі своїх домівок через військове вторгнення РФ в Україну. Координаторка “Карітасу” Марія Халабарчук розповідає, що це — лише перша партія допомоги, яку надає фонд.

  “Першу гуманітарну допомогу надаємо, не питаючи документів. На нашій листівочці є QR-код, людина може перейти за ним, заповнити заяву і вказати, які медикаменти їй потрібні. Ми не займаємося поселенням, але можемо посприяти цьому за можливості”, — каже Марія Халабарчук.

  Читайте також: На Івано-Франківщині прийняли вже понад 26 тисяч біженців

  Першу гуманітарну допомогу волонтери надають, не питаючи документи. Волонтери роздають допомогу з 11:00 до 19:00. Протягом 3 березня люди, які приїхали з інших областей України, отримали приблизно 350 пакунків із засобами гігієни й приблизно 450 — із продуктами.

  “Є люди, які беруть не все, а вибирають найнеобхідніше. Це — дивує. Людина каже: “Я візьму зубну щітку і пасту, а порошок не беру, бо не знаю, чи скоро буду прати”. Були в нас такі випадки, що ми підносили провідникам до вагонів харчі, тому що провідниці нам кричали: “Подайте, бо є переселенці, які їдуть далі й вже не мають що їсти”, — розповідає Марія Халабарчук.

  До теми: На Прикарпаття прибула гуманітарна допомога від Червоного Хреста з Румунії

 • Навпроти волонтерів “Карітасу” стоять столи представників громадської організації “Стан”. Вони роздають гарячі каву, чай, бутерброди та солодощі.

  “Коли дізналися, що потяги приходять вночі, що люди до 7:00 перебувають на вокзалі через комендантську годину, вирішили організувати гарячий чай, каву, трошки продуктів і маленьку психологічну допомогу. Просто поговорити, розказати, як тут усе працює, куди можна піти у Франківську”, — розповідає волонтерка Марія Келій.

  Волонтери роздають гарячі каву, чай, бутерброди та солодощі. За її словами, охочі жертвують їм продукти, які потім волонтери передають приїжджим або віддають провідникам потягів.

  “Вчора приїхали два поїзди. У них потрапили люди, які якраз були на київському вокзалі під час обстрілів. Було дуже страшно, бо вони говорили, що не їли по три дні. Просили їжу для дітей, домашніх тварин. Є люди, які взагалі з Харкова їдуть, і вони теж були на вокзалі. Тобто люди по три-чотири дні їдуть. Навіть не у всіх є вода зі собою у вагонах. Вони тихенько стають в чергу, і ми все, що маємо, їм видаємо”, — каже Марія Келій.

  Нагадаємо, Вже 60 чоловіків-біженців, які переїхали до Івано-Франківська, пішли служити

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!