Сьогодні, 5 жовтня, в Івано-Франківську розпочався “Велофорум-2018” – масштабний міжнародний захід, на який приїхали сотні велоактивістів та просто шанувальників цього виду транспорту.
Велофорум триватиме протягом трьох днів. У програмі – лекції, дискусії, воркшопи та обмін думками. Директор департаменту житлового, комунального господарства Івано-Франківської міської ради пишається тим, що місто приймає таку подію.
“Це – однозначно знак визнання досягнень Івано-Франківська велоспільнотою як України, так і європейських країн. На велофорумі ми представимо досягнення департаменту та розкажемо про наші плани на майбутнє”, – розповідає Михайло Смушак.
Одним зі спікерів став Павло Гайна з Чернівців. У десятирічному віці він переїхав до Нідерландів – країни, яка вважається у світі велосипедним раєм.
“Спершу в мене був просто культурний шок. Тисячі велосипедистів, велоперехрестя, вся оця інфраструктура – я такого ще не бачив! Потім я пішов до школи. Якщо ти жив ближче кілометра від школи, ти не мав права приїжджати на велосипеді – їх не було де паркувати, не вистачало місця”, – пояснює Павло Гайна.
За його словами, в школі було й неписане правило. Якщо батьки возили дитину до школи на автомобілі – це вважалося просто ганьбою.
“За 2 роки на велосипеді у мене вкрали їх десь 15. Це, в принципі, другий бік медалі”, – додає Павло Гайна.
Активіст ділиться думками: щоб велорух зростав, потрібна як сама інфраструктура для нього, так і інформаційна та організаційна робота.
“Кейси, які втілені у Франківську – революційні в Україні, наші учасники дуже хочуть побачити вашу велоінфраструктуру. Знаємо, що у вас вже є 12 кілометрів велодоріжок і вони далі будуються – це дуже круто”, – каже Анастасія Макаренко, виконавчий директор Асоціації велосипедистів Київа.
Читайте також: Будь помітним – залишайся живим: франківчанин зняв відеоролик для велосипедистів