Сьогодні, 20 березня, в Івано-Франківську відбулася прес-конференція присвячена Міжнародному дню людини із синдромом Дауна.
Дату проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибрали не випадково. Це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року.
“Внаслідок цього в інвалідів наявно 47 хромосом, а не 46”, – розповідає спеціаліст з генетики Надія Фоменко. За статистикою з синдромом Дауна народжується один з 700 немовлят. Втім на Прикарпатті статистика є більш втішною 1 дитина з синдромом на 1160 народжених немовлят.
Минулого року на Прикарпатті народилось 9 хворих на цю недугу немовлят. В той час як в Україні у 2016 році їх загалом народилось 450. Зараз на Франківщині проживає 150 дітей та 30 дорослих з синдромом Дауна. Окрім зайвої, хромосоми у цих людей є проблеми з серцем, зором і слухом.
“Вони мають неідеальне здоров’я, але це добрі серцем люди. Тому їх називають ще “сонячними людьми”, адже вони не здатні на підлість та образу. Це справді щасливі діти”,- переконує обласний педіатр Лідія Сенюк.
До слова, стан здоров’я мами під час вагітності жодним чином не впливає на виникнення у дитини синдрому.
Натомість відомо, що ризик народження дитини з синдромом Дауна залежить від віку батьків: чим вік старший, тим більша ймовірність захворювання у дитини.
До цього дня приурочено ряд заходів у Франківську. Зокрема сьогодні відбудеться “Спартакіада добро” серед діток, хворих на синдром Дауна.
Завтра покажуть у ляльковому театрі фотосесію франківських “сонячних дітей”. Після чого дітей запросять на виставу.
Окрім цього, діток з батьками запросять в кінотеатр на перегляд мультика.
Нагадаємо, Франківців закликають вдягнути різні шкарпетки, щоб підтримати “сонячних” дітей