Сьогодні, 11 січня, в Івано-Франківському центрі розвиту місцевого самоврядування відбулась дискусія про принципи та переваги децентралізації.
Фахівці та депутати рад різних рівнів розповіли про досвід створення ОТГ, навели приклади успішного розвитку новостворених громад та обмінялись досвідом у цій сфері.
“Ми працюємо вже три роки. Програма розрахована до 2019 року, і робота в рамках цього проекту дуже чітка: є план, є виконання. Серед основних наших завдань структури – всебічна підтримка існуючих об’єднаних територіальних громад”, – розповів Руслан Панасюк, директор центру розвитку місцевого самоврядування.
Богдан Станіславський, депутат Івано-Франківської обласної ради, зазначив, що результати будь-якої реформи завжди слід порівнювати з тим, що було до цього. За його словами, у тих селах, де люди об’єднались у громади, позитивні результати та рух вперед вже чітко видно.
“Децентралізація – це передача ресурсів, повноважень та відповідальності на рівень громад. Щоб якісно виконувати повноваження та освоювати кошти, потрібен новий підхід до формування бюджету. 60% податку на доходи фізичних осіб тепер залишаються в громаді. Суть у тому, що люди після об’єднання самі несуть відповідальність за своє життя. Вони не підзвітні ні району, ні обласному центру”, – поділилася Марія Баран, радник Руслана Панасюка з питань муніципальних послуг.
Учасники також обговорили баланс між такими принципами створення ОТГ, як добровільність та економічна ефективність. Адже будь-хто може об’єднатися, але якщо громада буде фінансово неспроможною, то створювати її недоцільно.
Читайте також: В Івано-Франківську лідери територіальних громад ділились секретами успіху