В Івано-Франківську вкотре відбулися Франкові читання

Сьогодні, 27 серпня, в Івано-Франківську на площі біля пам’ятника Івану Франку розпочалися Франкові читання.

Такий захід у місті проводять щорічно. Він присвячений 163 річниці від дня народження Івана Франка.

“Сьогодні читаємо біля пам’ятника Франка. Вважаю, що читати його актуально завжди, і якби ми його вивчили такого, як він є, то може й ми були іншими”, – каже голова громадського інституту аналітики Віталій Перевізник.

Вірші зачитали такі відомі франківці, як Галина Баранкевич, Олексій Гнатковський – актори франківського драмтеатру, а також режисери театру Ростислав Держипільсткий та Жуль Одрі. Новопризначений французький режисер зачитав твір «Каменярі» двома мовами: українською та французькою.

Також продекларувала екссекретарка міської ради, а сьогодні – депутатка Верховної Ради, Оксана Савчук. Завітав на захід і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він поставив разом з Оксаною Савчук до пам`ятника Франку квіти, а потім – зачитав вірш.

“Франка ми не знаємо. У старі часи, як би на них не нарікали, кожен учень знав, хто такий Франко і могли зацитувати його вірші. Зараз йде спад, зокрема патріотизму. Катастрофа. Всі мають належно популяризувати українську літературу”, – говорить голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Світлана Бреславська.

Крім того, напередодні провели конкурс есеїв “Мій Франко”. Твори, які подали на конкурс, повинні складатися з певної кількості слів: цього року – 163. Перемогла у конкурсі дівчина з міста Херсона, однак приїхати до Івано-Франківська не змогла.

Нагадаємо, у Франківську розповіли, як відзначатимуть 163-ю річницю з Дня народження Івана Франка.

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!