“В разі підозри на коронавірус ми робимо тест на грип”, – Віталій Федорів

Сьогодні, 17 березня, в Івано-Франківську відбулася нарада в.о. голови облдержадміністрації Віталія Федоріва з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

У зв’язку з карантинними заходами, вжитими в Івано-Франківську, нарада пройшла в дистаційному режимі. 

Віталій Федорів розповів, яке обладнання проти коронавірусу отримали лікарні Прикарпаття. Після цього Ірина Кобельська, в. о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА, доповіла про стан реалізації постанови Кабміну № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

“У нас зараз закриті навчальні та інші заклади, працює оперативний штаб з реагування на ситуацію. Маємо обласну інфекційну лікарню та ще 10 лікарень, де є інфекційні відділення. В разі виявлення підозрілого випадку аналізи направляються до Міністерства охорони здоров’я. А ще організовано роботу цілодобової гарячої лінії, проводяться навчання тощо”, – сказала Ірина Кобельська.

За її словами, і з міського бюджету Івано-Франківська, і з обласного вже виділили понад п’ять мільйонів на боротьбу з цим захворюванням. Однак є низка лікарень і райцентрів, які нічого не зробили для цього.

“Ми розглядатимемо варіант із перерозподілом апаратів штучної вентиляції легень – до тих лікарень, де є інфекційні відділення. Вивчаючи досвід інших країн, розуміємо, що це є доцільним. Але людські життя можуть врятувати і прості обмежувальні заходи”, – додала Ірина Кобельська.

Віталій Федорів зазначив, що питання наявності тестів на коронавірус в області залишається гострим.

“У нас є тести на наявність звичайного грипу. І в разі підозри на коронавірус ми проводимо тест на грип. Якщо в пацієнта є схожі до грипу симптоми, але грипу не виявляють – тоді вже перевіряється підозра щодо коронавірусу. Слід розуміти, що ці тести значно дорожчі, приблизно 350 гривень за штуку. Але скоро ми матимемо мільйон таких тестів на всю Україну – і наша область їх теж отримає”, – пояснив Віталій Федорів.

Читайте також: Коронавірус. Як живе Івано-Франківськ у перший день карантину (фоторепортаж)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!