В Україні з’явиться представництво НАТО

Набув чинності Закон “Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Організацією Північноатлантичного договору про статус представництва НАТО в Україні”, опублікований сьогодні, 1 березня, в газеті парламенту “Голос України”. Передає Канал 112.

“Верховна Рада України постановляє: Угоду між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні, досконалу 22 вересня 2015 року в м.Києві, яка вступає в силу з дати отримання відповідного повідомлення Урядом України про завершення виконання своїх внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання в дію цієї Угоди, ратифікувати “, – йдеться в повідомленні.

нато

Президент Петро Порошенко підписав відповідний закон 26 лютого. Кабінетом міністрів документ був обговорений 3 лютого, а узгоджений парламентом наступного дня, 4 лютого. Згідно з повідомленням Верховної Ради, вступ в силу закону відбудеться 11 березня 2016 року.

Документом передбачається створення представництва НАТО в Україні, яке буде складатися з офісу зв’язку НАТО і центру інформації і документації НАТО. Нова дипломатична установа і його персонал отримають привілеї, імунітети та сприяння, які надаються дипмісіям відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року.

Крім цього, передбачається звільнення від податків, митних і інших зборів, кількісних обмежень діяльності в рамках проектів, які реалізуються в Україні на фінансування НАТО. Зокрема, це стосуватиметься ввезення і вивезення товарів, контрактів на придбання товарів і послуг для проектів в рамках трастових фондів, наукових, освітніх та інших програм.

Представництво НАТО, переконані парламентарії, сприятиме посиленню і розширенню участі України в усіх формах співробітництва, погоджених між Україною і НАТО, включаючи надання консультаційної допомоги.

Нагадаємо, що НАТО допоможе Україні у створенні Сил спецоперацій.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!