В Україну привезуть тести для виявлення коронавірусу вдома – МОЗ

10 березня в українських лабораторіях з’являться швидкі тести на виявлення коронавірусу.

Про це заявив заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час брифінгу, інформує “УП.Життя”.

Ці тести можна використовувати за межами лабораторії, безпосередньо удома. Необхідний час для результатів дослідження – 15-20 хвилин.

“Швидкі тести все одно потребуватимуть повторного дослідження в лабораторії. Проте вони допоможуть визначити подальшу тактику поводження з хворим”, – зазначив заступник міністра. 

Крім того, Віктор Ляшко розповів, що в Україні наявні тест-системи, які були закуплені Центром громадського здоров’я у німецького виробника. 

Раніше Всесвітня організація передала до української лабораторії 30 наборів реагентів для тестування на COVID-19. Такої кількості вистачить для проведення трьох тисяч досліджень. 

Нагадаємо, що раніше мер повідомив –  китайське місто Наньнін, яке є побратимом Івано-Франківська, потребує допомоги через коронавірус. Руслан Марцінків тоді сказав, що їм потрібні рукавички, маски, захисні костюми. На це і підуть гроші, виділені виконком. Вже згодом Франківськ виділив 150 тисяч, щоб допомогти китайському місту боротися з коронавірусом. 

Раніше Івано-Франківськ та місто Наньнін Гуансі-Чжуанського Автономного округу Китайської Народної Республіки підписали угоду про співпрацю. А вже згодом франківські депутати з робочим візитом відправились у Китай.

В Івано-Франківську готуються до коронавірусу – в аеропорту буде лікар, ізолятор та лабораторія. Також у лікарні обладнали п’ять палат-боксів. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків переживає, що вірус дійде до міста. Каже, що “це питання часу”. Водночас т.в.о. голови Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів зазначає, що на Прикарпатті роблять все для профілактики коронавірусу. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!